Ploché břicho nejen do plavek. Jak na to?

V letních měsících, kdy odložíme volné svetry toužíme po hezké postavě nejvíce. Tuk v oblasti břicha nás ale dovede potrápit i během roku, a to v jakémkoliv upnutějším modelu. Proto se zaměřte na to, jak mít ploché břicho, a ne na jeho věčné maskování.

Co pomůže na ploché břicho

Jaký postup je nejlepší, abyste dosáhli plochého břicha? Je to vyřazení některých potravin z jídelníčku? Je to častější konzumace ovoce a zeleniny? Je správným receptem pravidelný pohyb nebo posilovací cviky? Ani jedno ze zmíněného. Tou tajemnou kombinací, která vás dovede k vysněnému plochému břichu je dodržování všech uvedených rad. Některé jsou náročné jen minimálně a některé chtějí trošku práce. Za výsledek to ale rozhodně stojí. Už za tři měsíce se můžete těšit na viditelnou změnu, které si vaše okolí určitě všimne.

Vytahujte se

Jednoduchá rada, co nestojí mnoho úsilí. Pomůže ale zpevnit střed těla a uleví i bolavým zádům. Snažte se myslet na to, abyste stáli a chodili vzpřímeně. Noste hlavu vzhůru a srovnejte se v bedrech. Už tímto jednoduchým trikem budete vypadat štíhlejší a vyšší. Zároveň ale posílíte důležité svalstvo středu těla.

Přidejte chůzi

Je to nejpřirozenější a nejjednodušší pohyb. Není nutné vypravit se do posilovny, ani si kupovat drahé vybavení na domácí cvičení. Stačí jen přidat více chůze. Kdy na to máte mít čas? Během dne. Začněte chodit pěšky do práce nebo pro děti do kroužků. Pokud to není možné, parkujte na vzdálenějším parkovišti. V práci na toaletu se vypravte až do nejvyššího patra. Nezvedejte interní telefon, ale za kolegou se vypravte. Choďte, když vyřizujete pracovní hovory a na oběd vyberte vzdálenější restauraci.

Pomůže i pravidelné monitorování počtu kroků. K tomu vám stačí chytrý telefon nebo hodinky.

Nadýmavé potraviny

Jednoduchá změna, kdy brzy uvidíte výsledek. Vzdejte se všech nadýmavých potravin. Jsou to samozřejmě fazole, kukuřice, čerstvé pečivo, ale i pizza a tučná smažená jídla. Vyřadit je třeba i mléko a zrající sýry. Za nadýmání může i bílý cukr, perlivé nápoje a alkohol.

Voda nade vše

Čistá voda je základ pitného režimu. Dva litry vody denně vám pomohou nejen k plochému břichu, ale i k lepší pleti a vlasům. Odměřte si denní dávku vody, abyste měli jistotu dostatečného příjmu. Přidat můžete i nejrůznější bylinné čaje a směsi na detoxikaci a pročištění.

Klid nejen u jídla

Jedním z viníků tukových polštářků na břiše je stres. Snažte si najít uvolňující aktivitu, plánujte denní činnosti a vyhraďte si alespoň krátký čas na sebe. Jídlo jezte v klidu a bez vnějších podnětů. Nesledujte televizi, nechatujte. Každé sousto důkladně rozžvýkejte. Tím budete zasyceni na delší čas. Zároveň pomalé tempo u jídla pomáhá snížit množství vzduchových bublinek, které společně s pokrmem přijímáte.

Potraviny, co pomáhají plochému břichu

Je mnoho potravin, které jsou nízkokalorické a s nízkým glykemickým indexem. Zároveň obsahují řadu prospěšných látek a pomáhají při cestě za plochým břichem. Určitě zařaďte do jídelníčku častěji ryby, bílé maso, bílý jogurt, mandle a semínka, okurky, brokolici, grapefruity, rajčata, banány a ovesné vločky s vlákninou.

Se cvičením rychleji v cíli

Bez cvičení to nejde a s pravidelným cvičením uvidíte výsledky už za pár týdnů. Cvičení se věnujte nejlépe hned po probuzení, protože během dne byste snadno našli výmluvu, proč zrovna nemáte čas. Cvičení stačí věnovat 15 minut, předtím se alespoň chvilku zahřejte během na místě.

Cviky kombinujte, postupně přidávejte obtížnost. Vhodné jsou sklapovačky, prkno, sedy – lehy, sedy – lehy s výskokem, nůžky nebo šikmé sklapovačky. Pokud potřebujete na začátek jednoduchý cvik, začněte tím, že snožmo napíšete dnešní datum včetně roku.

Těšíte se do plavek s novou postavou?