Jak snížit příjem cukrů?

Sladké vábení na nás vykukuje dnes a denně, od rána až do večera. I když všichni moc dobře víme, že přílišná konzumace cukrů není pro naše tělo tou nejlepší volbou, jak jen můžeme odolávat lákadlům, které potkáváme na každém kroku? Čtěte dál a zjistíte, že to dokážete díky jednoduchým radám i vy!

Cukr není nepřítel!

Jen záleží na tom nejdůležitějším – kolik jej denně sníte. A to je častý kámen úrazu celé populace. Bohužel totiž mnoho z nás denně v potravě přijme mnohem větší dávku cukrů, než naše tělo potřebuje. A kterou dokáže bezpečně zpracovat. U dětí se nadbytek cukrů velice rychle projeví přemírou energie, rozdováděností a neposedností. U nás dospělých pak často nechtěným a neoblíbeným přibýváním na váze. A časem bohužel i velkou plejádou zdravotních problémů, které nám ztěžují radost ze života. Dostaňte tedy konzumaci cukru pod kontrolu!

Zaměřte se na svůj pitný režim

Věděli jste, že doporučená denní dávka cukru je zhruba devadesát gramů denně? A umíte si představit, jaké množství cukrů je ve sladkých sodovkách a oblíbených kolových nápojích? Pokud chcete snížit svůj příjem cukrů, budete se muset začít obloukem vyhýbat slazeným limonádám, džusům i ochuceným vodám. Vsaďte raději na ovocné, zelené a bylinné čaje či obyčejnou vodu z kohoutku ochucenou citrónem či mátou.

Ohlídejte si, co snídáte

Snídaně je základ dne. A dlouhá léta jsou v duchu zdravého životního stylu našemu tělu doporučovány nejrůznější cereálie a müsli. Ovšem pozor! Jejich denní konzumace také není nejlepším řešením! I ony totiž obsahují velké množství cukrů. Pokud si je však připravíte sami doma a omezíte množství cukru, dopřávat si je můžete s radostí i lehkostí.

Začněte mlsat jinak!

Stále omílaná a doporučovaná konzumace ovoce místo sladkostí je skutečně dobrým způsobem, jak eliminovat množství umělých cukrů, které do svého těla denně dostáváme. Vsadit můžete také na koření, které uspokojí nenasytné touhy chuťových pohárků. Oblíbená skořice umí skvěle ochutit nejen jogurt, ale také kávu. A vy tak nebudete muset brát denně cestou z práce útokem cukrárnu. Pokud si své dezerty a koláče připravujete s radostí sami doma, vyzkoušejte jednoduchý trik. Nedržte se striktně receptu a uberte z doporučovaného množství právě cukr.

Ošiďte tělo v chuti na sladkosti

Krokem správným směrem je rozhodně pestrý jídelníček. Rozhodně to není žádné klišé, ale holý fakt. Pokud totiž svému tělu – a chuťovým pohárkům – dopřejete rozmanitý jídelníček, nebudou vás večer tolik přepadat chutě na sladké. Stejného efektu dosáhnete pravidelným denním režimem, tedy i dostatečnou dobou spánku. Pokud budete spát minimálně sedm hodin denně, vaše chutě budou umírněnější. Velmi úspěšně ošidíte své chuťové pohárky také prostým vyčištěním zubů. Jde o vyzkoušený fígl, který vás odradí od oblíbené sladké tečky po vydatném obědě.