Jak pečovat o permanentní make-up, aby vydržel co nejdéle?

Dámy, chystáte se na aplikaci permanentního make-upu rtů? Čtěte dále, dozvíte se, jak o své rty pečovat, protože právě péče o tento druh make-upu je tou důležitou částí, která je často zanedbávaná. V článku se dočtete nejenom o jejich péči po nanesení permanentního make-upu, ale i před a krátce po jeho nanesení.

Jak pečovat o permanentní make-up rtů ještě před jeho aplikací?

Většina žen se o své krásné rty poctivě stará během doby, kdy se rty hojí už z toho důvodu, že jsou nateklé a bolestivé. Ale víte, jak se na zákrok připravit a co dělat pro to, aby barva na rtech vydržela co nejdéle?

Základní pravidla před aplikací permanentního make-upu

Každý zákrok má svá určitá pravidla, která se musí dodržovat před i po jeho uskutečnění. A ač se permanentní make-up zdá banalitou, pravidla musíte dodržovat i u něj. Začneme tedy od samého začátku a to věcmi, které nesmíte před zákrokem užívat.

  • Alkohol ani kofein
  • Léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou (například aspirin, brufen)
  • Antibiotika
  • Rybí tuk
  • Niacin
  • Vitamín E

Téměř všechny uvedené látky způsobují ředění krve a tak byste mohla krvácet víc než je obvyklé. Pokud užíváte antibiotika, nespěchejte a na zákrok se objednejte minimálně čtyři týdny po jejich využívání. Barva by se během užívání neuchytila. Mimo jiné se taky doporučuje vynechání různých multivitamínů pro posílení imunity, nahraďte je vitamínem C. Trpíte opary? Zařaďte do svého jídelníčku vitamín B. Jestliže jsou vaše rty vysušené, alespoň 14 dnů před zákrokem je hodně hydratujte různými přípravky k tomu určenými.

Fáze hojení – nejnepříjemnější část z celého procesu

Po aplikaci se nelekejte mírného až středně silného otoku na rtech, ten během 2 až 3 hodin odezní, tak jako výrazná barva (pigment) rtů, která vymizí během jednoho týdne. První týden je nejkritičtější, pokud nechcete přijít o čerstvý pigment, tekutiny pijte přes brčko, vyhýbejte se vodě, taktéž se nedoporučuje sportovat minimálně 10 dnů po zákroku. Nepříjemné jsou strupy, které se vám na rtech vytvoří. Rozhodně si je ale sama neodstraňujte, musí se nechat vyhojit, sloupnou se samy. Vyhněte se slunci, chlóru, nedělejte si na tetované oblasti peelingy ani nenanášejte make-up. Kosmetiku, kterou budete používat během hojení dostanete v salonu, jde většinou o dezinfekční kosmetiku.

Péče pro dlouhodobou výdrž barvy

Některé ženy mají slabší pigmentaci, proto se zhruba tři týdny po aplikaci provádí dobarvení. Aby barva vydržela co nejdéle, doporučuje se provést tuhle barvící aplikaci ještě několikrát po sobě.

A teď několik rad pro delší udržení barvy na rtech.

  • Dodržujte všechna opatření během hojení
  • Rty nevystavujte slunci, to vám barvu zesvětlí
  • Pro dlouhotrvající permanentní make-up jsou určeny speciální přípravky
  • Rtům dopřejte dlouhodobou regeneraci
  • Nepoužívejte exfoliační přípravky na rty
  • Pořiďte si balzám na rty s dobrým SPF

Délka barevného tónu taky záleží na několika dalších faktorech, mezi které patří věk ženy, typ pokožky a i to, jak moc se žena potí. Nejdůležitějším úkolem však je, vybrat si salon a techniku, která vám bude nejvíce vyhovovat. Proto se s výběrem neukvapte a důkladně vybírejte. Předejdete tak mnoha nepříjemnostem.

Pro koho permanentní make-up není vhodný?

I tady jsou výjimky, které by se tomuto zkrášlovacímu procesu měly vyhnout, jsou to například těhotné ženy, ženy s cukrovkou, s infekční chorobou a dokonce i ženy trpící cukrovkou. Každopádně jistější je, poradit se se svým lékařem.

I když tato technika zakrývající nedostatky už není tak rozšířená jako dříve, stále má své fanoušky. A co vy, patříte mezi ně? Nebo zrovna o permanentním make-upu uvažujete? Neváhejte nám do komentářů napsat, jakou část obličeje si takto necháváte upravovat.