Tipy na vánoční dárky pro každého

Na vybíráni vánočních dárků není nikdy dost času, proto je dobré začít třeba už teď. Pokud nejste nápadití, originální, nakupování a vymýšlení dárků je pro vás noční můra, tento článek je přesně pro vás. Samozřejmě platí, že dárek, který vyrobíte nebo pečlivě na míru vyberete, bude mít větší šanci uspět, ne každý však máme ten dar nakupovat dárky, které vyrazí dech. 

Přítelovi

Nejjednodušší je zamyslet se nad tím, co váš muž dělá ve volném čase. Pokud má rád dobrodružství, určitě by se mu hodil nový nůž, křesadlo nebo stan, stačí se jen nenápadně podívat do jeho skříně a zjistit, jestli nepotřebuje novou turistickou bundu nebo kalhoty. Pokud je však spíše městský typ, pak můžete zvolit nějaké pěkné hodinky, kravatu nebo hezký svetr. Nezapomínejte na to, že pod stromečkem musí být ponožky! Nespálíte se, ani když mu koupíte hezký parfém nebo objednáte lístky do divadla.

Přítelkyni 

Kupovat dárek ženám není vůbec těžká záležitost, přesto s tím má mnoho mužů problémy. Nejjednodušší je si uvědomit, že jí udělá radost i samotný fakt, že onen dárek vyberete vy. Protože každá žena se chce kamarádkám pochlubit, že jí její muž dokázal vybrat krásné náušnice. Tím se dostáváme k prvnímu tipu, ženy jsou většinou straky a líbí se jim vše, co se třpytí. Pokud tedy vyberete hezké náušnice, řetízek s přívěškem nebo náramek, pak bude nadšená. Můžete jít i o level víš, pokud jí totiž zvládnete vybrat šaty, které jí budou sedět, její kamarádky puknou závistí. Nikdy však neurazíte parfémem či něčím originálním, jako polaroidovým fotoaparátem. Pokud chcete dárek s přidanou hodnotou, pak vyrobte fotoalbum se společnými fotkami a rozbrečíte ji dojetím.

Mamince

U maminky je to také těžké, protože jak vybrat něco, co bude přesně vystihovat to, jak moc ji máme rádi? V tomto případě se určitě vyplatí dárek pořádně promyslet a nebo nejlépe vyrobit. Radost ji určitě udělá zmiňované fotoalbum. Pokud se necítíte na tvoření od základu, můžete využít knížku Mám tě ráda mami, do které se vypisují společné zážitky a vzpomínky. Maminku určitě potěšíte i tím, že koupíte dva lístky na divadelní představení. Bonusem bude,  že si na sebe uděláte čas, který strávíte v divadle. Pokud se maminka ráda líčí, můžete koupit například rtěnku lepší značky, v tomto případě je dobré se podívat, jaké odstíny maminka používá.

Tatínkovi

Všichni to známe, všechny dárky již máme vybrané a některé i koupené, ale stále netušíme, co pořídit tátovi. Opět je důležité se zamyslet nad tím, co má rád nebo co dělá ve volném čase. Jestliže je spíše adrenalinový typ, pak sáhněte po zážitku, například skok padákem nebo jízda ve formuli mu určitě udělá radost. Jestliže tatínek není takový dobrodruh, kupte mu pečující pěnu na vousy. A pokud víte, jakou hudbu rád poslouchá, můžete koupit desku, CD nebo lístky na koncert jeho oblíbené kapely. A jestliže vám již bylo 18 let, jděte do obchodu s kvalitními doutníky a alkoholem, tím nikdy neurazíte.

Babičce

I naše milované babičky si zaslouží nějaký hezký dárek. Většina babiček ráda vaří, v tom případě můžete sáhnout po pěkné kuchařce nebo zástěře. V současné době jsou na trhu také originální formy na bábovky, což ocení každá kuchařka. Určitě se nemusíte omezovat jen na vaření, kupte třeba nějakou zajímavou knihu s babiččiným oblíbeným tématem. A pokud babička plete, můžete jí koupit nějakou hezkou vlnu nebo jehlice.

Dědečkovi

Kupovat dárek dědečkovi je asi stejně složité jako tátovi. Můžete se spolehnout na to, že jestli má dědeček s babičkou chalupu, pak mu radost udělá jakákoli zahradnická či kutilská vychytávka. Můžete zkusit motorové kolečko, kompostér nebo speciální kleště a nůžky. Ve volných chvílích rád čte? Pak kupte zajímavou knížku, můžete jeho zájmy spojit a koupit knížku o zahradničení. Nebo se podívejte po knize s křížovkami, kterou využije v dlouhých chvílích.

Sourozencům

Mladší sourozenci jsou na dárky většinou vděční, zavděčíte se jim skoro vším. Pokud máte mladší sestru, nabízí se koupit panenku, nějaké šaty, omalovánky a pastelky nebo dětskou kabelku. U kluků nezklamete autíčky, puzzlemi, stavebnicemi nebo autodráhou. Jestliže je váš sourozenec již staršího věku, určitě můžete sáhnout po počítačové hře, sestře po nějakých šminkách nebo knížce.