Jak se zbavit kuřího oka

Bolí, tlačí, svědí a na kráse nepřidá. Obyčejné kuří oko umí pěkně potrápit děti, muže i ženy. Tohoto nevzhledného výstupku na kůži se však můžete šetrně a rychle zbavit jednou pro vždy!

Co je vlastní kuří oko?

Jak už jistě tušíte, nejedná se o žádný kuřecí orgán, ale dermatologický problém. Kuří oka nejsou nic jiného než kožní výstupky, které jsou velice bolestivé. Nejvíce umí potrápit ženy a to proto, že vznikají často z nošení nesprávně zvolené a nepříliš pohodlné obuvi. Taková obuv totiž často tlačí a naplňuje pořekadlo o parádě, která trpí. Kuří oka tak připomínají mozoly, jsou však ohraničena v kruzích. Dělí se na tvrdá kuří oka na chodidlech a prstech u nohou a měkká kuří oka, která se usídlí často mezi prsty.

Jak odstranit kuří oko. Nejen podle našich babiček

Kupodivu i ony se často potýkaly s tímto problémem, a tak znaly i účinné rady, jak se kuřích ok zbavit.

Jednoduchým i levným řešením je:

  • obklad z citrónové šťávy smíchaný s rozmačkaným stroužkem česneku
  • obklad z cibule smíchané s octem
  • potírání ricinovým olejem, který seženete v lékárně
  • obklad z vychladlého sáčku černého čaje

    O moderní a pokroková řešení také není nouze. Stačí navštívit lékárnu a vybrat si z mnoha produktů:

  • náplasti na kuří oka obsahující kyselinu salicylovou umí skvěle změkčit kůži. Pokud si pak končetinu naložíte do teplé lázně, kuří oko vyloupnete a máte po problémech
  • kapky na kuří oka jsou velmi oblíbené, je však třeba používat je obezřetně a přesně dle návodu, aby nedošlo k poškození zdravé kůže

    Vůbec nejjednodušším řešením je pak prevence. Zkrátka si kupujte jen obuv, která vám padne – jak velikostí, tak i tvarem vašeho chodidla, nártu i klenby.