Rozhodně jste již někdy při lyžování narazili u pokladny na osoby, které s úsměvem na tváři a dobrým úmyslem nabízely své skipasy. Pozor na to, ani zajímavá cena se totiž nemusí vyplatit.
Nejsou to vždy jen překupníci, kteří nabízí možnost lyžovat za pár kaček. Občas se stane, že svůj skipas nabídne i slušný člověk, který například už s lyžováním končí a celodenní skipas se mu nechce vracet. Radost z výhodné koupě ale nemusí trvat dlouho, víme proč.
Dejte si pozor, skiareály si to umí ohlídat.
To, že na vás z každého rohu upozorňuje cedule s nápisem „Zákaz přeprodávání skipasů“ není pravděpodobně nic, co by vám zabránilo. Ovšem větší skiareály si uvědomily ztrátovost na tomto trendu a řekly rázné stop. Na první pohled vůbec nepoznáte, že přeprodej chrání i něco víc než cedule.Ovšem po maximálně dvou jízdách turnikety najednou ukazují blokaci a zábava skočila. Ví o tom, umí to rozpoznat a stejně tak i blokovat. Proč pak tedy kupovat skipas od překupníka, když si po dvou jízdách musíte jít pro nový, toť hlavní myšlenka.
Jak je možné, že to ví, stáli jsme za rohem!
Pravděpodobně se nyní ptáte, jak mohou poznat, že na skipas jezdí jiná osoba. Jednoduchou odpovědí jsou turnikety. Při prvotní jízdě na novém lístku si vás totiž vyfotí a následně tuto fotku srovnávají s ostatními průjezdy. Pokud se tedy stane, že na jeden lístek pojede ještě někdo jiný, upozorní tento systém zaměstnance, který následující průjezd zkontroluje. Když na kamerách uvidí, že opravdu nejde o stejnou osobu, která si lístek například ráno aktivovala, skipas vám zablokuje. Rozhodně tedy nezáleží na tom, že jste si pro nákup od překupníka zvolili temné nedostupné a nesledované místo. Turniketem totiž musíte projet vždy…
Má to tedy smysl?
Možná si teď v podvědomí říkáte, že už nikdy lístek od překupníka nekoupíte, ale pozor. Výše zmíněný systém se týká hlavně velkých středisek, které na to logicky mají peníze. Pokud tedy holdujete spíše menším rodinným sjezdovkám, pravděpodobně si nikdo vašeho tajemného šetření na skipasu nevšimne. Spíše než zkoušet takovéto rizikové okliky se ale možná vyplatí zaplatit plnou cenu. Ostatně investujete do sebe, své zábavy, svého času a hlavně své postavy. Budete to tedy i nadále zkoušet nebo toho raději necháte a oželíte pár stovek navíc?