Jakou výjimečnou péči můžete dopřát i vaší pleti?

Péče o pleť patří ke každodenním rituálům. Kdo však trpí problematickou pletí, dobře ví, že potřebuje extra péči. Tu jí můžete poskytnout nejen v prostředí kosmetických salónů, nýbrž i v domácím prostředí a už za pár korun můžete dosáhnout viditelných účinků. Řekneme vám, jak na to!

Uvolněte póry, vyčistěte je a pak je opět stáhněte

Zejména lidé s mastnější pletí jsou náchylní k ucpávání pórů a tvorbě černých teček. V tomto případě jen běžná očista pleti nestačí. Mnohem lepší než ucpané póry na sílu vymačkávat, je pleť očistit a pak strčit nad páru. Tedy nad hrnec s teplou vodou a přes sebe přehodit ručník. Už tento velmi jednoduchý rituál udělá pro vaši pleť hodně. Teplá pára póry roztáhne a pleť připraví na hlubší čištění. Postačí čistá voda, pro větší účinek však do ní můžete přidat mořskou sůl, heřmánek, šalvěj či jiné přírodní přísady. Nad párou vydržte alespoň 10 minut. Potom se přesuňte k umyvadlu a vaši pleť pořádně omyjte kosmetickým přípravkem, který na pleť používáte. Dobré je sáhnout po peelingu, který odstraní všechny odumřelé částečky kůže.

Omytou pleť pak ještě ošetřete vatovým tampónkem s micelární vodou a póry stáhněte pod proudem naopak ledové vody. Zatímco teplá pára póry otevřela, studená voda je stáhne. Použít můžete i led z mrazáku.

Kromě toho, že tento rituál vaši pleť krásně vyčistí, ji střídání horké a studené vody i vypne a rozzáří. Proto se také nemusíte každý den napařovat nad hrncem s horkou vodou (je to časově náročnější). Úplně postačí, když budete střídat horkou a studenou vodu nad umyvadlem.

Štípejte se do líček i jinde

Za špatnou pletí může být nedostatečně fungující lymfatický systém. Lymfa je tekutina, která odvádí z těla naše nečistoty. Koluje po celém těle a někdy se stane, že se systém „ucpe” a nefunguje, jak má. To způsobuje otoky nebo již jednou zmíněné nedokonalosti pleti. Co s tím? Pomozte si lymfu opět rozproudit. Začněte pít více vody, omezte sladké a slané pokrmy. Pomůže také, když tvář začnete jemně masírovat, můžete přidat i štípání a jemné poplácávání. Lymfa se opět uvolní, pleť se pročistí a navíc i rozzáří a vypne se.

Pupínky rozhodně nevymačkávat… nebo ano?

Je jasné, že jakmile si jednou začnete vymačkávat pupínky, neskončíte s tím dřív, než vymáčknete úplně ten poslední. Ovšem potom také pohled do zrcadla stojí za to. Pupínky se vymačkávat nedoporučují kvůli riziku vzniku jizviček na pleti. Když už si ale nemůžete pomoct, před vymačkáváním si umyjte pleť i ruce a mačkejte jen ty pupínky, které jsou už zralé. Hezky je podeberte, nečistoty vymáčkněte a pak ošetřete pleťovou vodou a krémem s hojivým účinkem.

Zacvičte si obličejovou gymnastiku

Stejně jako štípání a poplácávání po pleti zafunguje i obličejová gymnastika. Cviků je spousta. Její pravidelné cvičení vám zjemní rysy a opět rozproudí i lymfu. Tím se pleť vyčistí.

Zároveň s těmito radami můžete zvýšit i svůj příděl vitamínů. Doporučujeme zejména na pleť zázračný zinek, křemík, selen, vitamín E či síru.

Jakmile se o vaši pleť královsky postaráte, odmění se vám za to svým zářivým a bezchybným vzhledem.