Jaké vitamíny a minerály vám pomohou s imunitou?

Silná imunita je nyní velmi diskutované téma a každý by si přál, aby právě on měl silnou imunitu jako kámen. Imunita se však nebuduje ze dne na den a nestačí si pouze jeden den vzít zázračnou pilulku a druhý den se pyšnit silnou imunitou.

Celý proces trvá déle a imunitu ovlivňuje spousta faktorů. Mezi faktory, které pozitivně ovlivňují imunitu, patří také doplňky stravy s obsahem určitých vitamínů a minerálů. 

V dnešním článku se podíváme, jakých doplňků stravy se to týká.

Komplexní vitamíny a minerály

Pokud doposud žádné doplňky stravy nevyužíváte a jste si vědomi toho, že díky stravě svému tělu moc vitamínů a minerálů nedáváte, pořiďte si komplex všech vitamínů a minerálů.

Jedná se o jednoduchou cestu, kdy stačí každý den užívat (několik) kapslí a získat tak pro své tělo dostatečné množství všech vitamínů a minerálů. Tyto komplexy najdete na každém eshopu se zdravou a sportovní výživou. Dbejte však na kvalitu doplňků stravy, vstřebatelnost a množství obsažených látek.

Vitamín C

Pokud vám nestačí jen komplex, ale chcete se zaměřit na jednotlivé vitamíny a minerály, rozhodně zařaďte vitamín C.

Vitamín C působí pozitivně na imunitní systém a pokud si myslíte, že vám pro jeho doporučené dávkování stačí vymačkaná šťáva z citronu každý den, jste na omylu. Citrusy obsahují méně tohoto vitamínu než si myslíte. Proto je dobré užívat také doplněk stravy s vitamínem C a podpořit tak svou imunitu.

Vitamín D

Dalším doplňkem stravy by měl být vitamín D.

Vitamín D má pozitivní vliv na imunitní systém a jeho hlavním zdrojem je sluneční záření. Proto v chladných dnech je potřeba tento vitamín suplementovat a dodávat ho tělu skrz doplňky stravy.

Zinek

Zinek se řadí mezi minerály a také má pozitivní vliv na imunitu.

Tento minerál najdeme především v játrech a tmavém mase. Dále zinek obsahuje také mléko, žloutky, mořské plody a třeba také dýňová semínka.

Pokud však chcete dosáhnout doporučeného příjmu zinku, ze stravy to nejspíše nezvládnete. Což je také důvod, proč je třeba zařadit doplněk stravy obsahující zinek.