Jak zorganizovat vaši šatní skříň?

Také jste si všimli, že je šatní skříň místem, kde dochází ke zmatku, chaosu, vytváření nepořádku a v neposlední řadě narůstání nervozity (to, když už tak jdete pozdě a nemůžete najít svou oblíbenou halenku)? Jedním způsobem, jak tomu všemu předejít, je šatní skříň jednou a provždy zorganizovat. Jak na to?

Když nikdy v šatní skříni nemůžete najít to, co chcete

Vnitřek šatní skříně, zejména když ji sdílí více osob, se velmi často může změnit v nepřehlednou směs věcí. Kde ještě před nedávnem bývaly úhledně poskládané komínky, je teď jen jedna velká hromada. A i když se znovu odhodláte a onu hromadu poskládáte, do dvou týdnů ji máte zpět. Myslíte, že je to jen kosmetický problém? Ani ne! Jde o velmi vážnou věc. Kvůli nepořádku v šatní skříni zažíváte ráno co ráno stres, když nemůžete manželovi najít jeho kalhoty. A divily byste se, že kvůli šatní skříni jde přijít pozdě na pracovní poradu. To když nemůžete najít světlou podprsenku pod světlou halenku a jinou halenku připravenou a vyžehlenou nemáte.

Zkrátka a dobře neuspořádaná šatní skříň ve velké míře přispívá k hektickým ránům. To ale můžete změnit a napořád. Stačí pár fíglů, díky nimž si svou šatní skříň zorganizujete.

Udělejte čistku a rozdělte si poličky

Dříve, než se znovu pustíte do ukládání komínků, si pořádně prohlédněte každý kousek, který vám přijde pod ruku. Vážně potřebujete vytahané třičko, které jste na sobě neměla už hodně dlouho? Opravdu někdy zašijete tu díru na manželových riflích? Ještě pořád chcete přesvědčit vaši dceru, ať nosí ten svetr, který ji tak škrábe? Přiznejte si, že věci, které jste ze šatní skříně nevytáhly minimálně měsíc, nepotřebujete. Vyhoďte je! Ještě lépe je darujte potřebným. Ve většině měst jsou kontejnery, do kterých můžete odevzdat nepotřebné šatstvo pro charitu. Hotovo? Že se obsah vaší skříně smrsknul na polovinu? A o to tady šlo. Ne, nebojte se, že nebudete mít v čem chodit.

Stejně lidé většinou sáhnou po tom nejpohodlnějším. A to nejpohodlnější si na sebe berou hned po uschnutí rovnou z věšáku na prádlo.

Když se rozloučíte se všemi nadbytečnými a nepotřebnými věcmi, můžete je začít ukládat do poliček. Sdílíte-li jednu šatní skříň s partnerem, spravedlivě v ní rozdělte šuplíky a poličky. Bude to více přehledné a předejde to nepořádku.

Co lze pověsit, pověste

Protože oblečení je hodně a poliček většinou málo, co můžete, pověste na věšák. Má to hned několik výhod. Když po žehlení prádlo hned pověsíte, nepomačká se. Také nemusíte prádlo pracně skládat do komínků.

Kapsáře, boxy a přihrádky vnesou do vaší šatní skříně řád

V organizované šatní skříni nehrají roli jen police, šuplíky a tyč na pověšení oblečení, pro pořádek velmi významné mohou být i kapsáře, boxy a nejrůznější přihrádky. Kapsář můžete umístit na pravý či levý bok šatní skříně. Boxy rozšíří prostor na vrchní desce šatní skříně. Přihrádky rozčlení vnitřek šuplíků a udělá jej více přehlednějším.

Na uklizenou a zorganizovanou šatní skříň je radost pohledět. Nejen ranní vstávání a oblékání, nýbrž i praní a žehlení bude mnohem příjemnější.