Tip: Nejlépe zhubnete, když „nebudete hubnout”

A je po svátcích. Kromě hromady pomačkaného vánočního papíru vám zůstala i nějaká ta kila navíc? Pochopitelně, jako každý rok. A vy opět jako minule chcete shodit? Vážně? Stejně jako minulý rok? Co kdybyste na to šli letos jinak? Máme totiž za to, že nejlépe zhubnete, když nebudete hubnout. Vysvětlíme!

Proč není dobrý obvyklý chaos ohledně hubnutí?

Všimli jste si, co se rozpoutá s obvyklou novoroční fází „začínám hubnout”? Neuvěřitelný chaos. Začnete obíhat obchůdky se zdravou výživou. Více než obvykle pomrkáváte po různých cvičících strojích. V potaz vezmete i posilovnu. Ano budovu, kolem které jste minulý rok chodili velkým obloukem. Lednici si naplníte potravinami, které běžně nejíte. V diáři slovíčkem „cvičení” či „posilovna” vyplníte každé volné políčko…  To je změn, že ano? Tolik, kolik lidský mozek nemůže pojmout. Obvykle se zalekne a promění cvičení a ztrátu několika kil v něco nemožného.

Proto první rada zní, změn se snažte udělat co nejméně. Na cvičení jděte pozvolna. Frázi „chci zhubnout” vyřaďte ze svého slovníku! Vy nehubnete, jen se snažíte žít zdravěji.

Jak hubnout v klidu?

Přes velké množství tipů, rad a návodů, jak zhubnout, se na jednu důležitou věc zapomíná.  Efektivněji se hubne v klidu a bez stresu. Pomalými kroky jednoduše dále dojdete. Níže máte několik tipů:

  • Místo intenzivního dvoutýdenního cvičení v posilovně zkuste alespoň měsíc chodit na krátké procházky.
  • Místo dietního jídla zařaďte do svého jídelníčku více zeleniny.
  • Nepočítejte kalorie, více se hýbejte.
  • Pijte více vody.
  • Na místo složitých cviků, které by vás brzo přestaly bavit, zkuste chůzi – nejpřirozenější pohyb.
  • Na hubnutí si najdete kamaráda.
  • Počítejte každý pohyb – vysávání, umývání oken.
  • Veďte si záznam. Nic složitého. Jen si poznamenejte, kdy jste cvičili a kdy ne. Výsledky den po dni vás budou motivovat.

Tak už tomu rozumíte? Kolem hubnutí se toho hodně nadělá. Řada lidí napřed vystresuje svůj mozek na maximum, dá si hromadu předsevzetí a pak se diví, že je toho na ně moc a že je hubnutí nemožné. Na místo toho zkuste nehubnout. Udělejte jen pár změn, které se snažte dodržet. Třeba si od teď slibte, že si minimálně 4x týdně vyjdete na hodinovou procházku.