Jak zabavit děti u moře

Konečně jste se dostali k vytouženému moři a Vaše dovolená může začít. Když sebou máte děti, určitě jim nebude stačit každý den jen „obyčejné“ koupání a plavání v moři. Jakou zábavu dokážete vymyslet, aby Vaše děti byly z této dovolené skutečně nadšené?

Lov na mušle

Vyhlaste soutěž v lovu na mušle, škeble nebo netypické kamínky. Kdo jich nasbírá nejvíc? Přinesené věci dejte dohromady a vyberte si z nich opravdu ty nejkrásnější. A vítěze třeba odměňte pořádnou zmrzlinou.

Hrad z písku

Pokud to písek dovolí, postavte si hrad. Nebo alespoň nějakou menší stavbu. Pro malé děti vystačí kyblík s bábovkami, ty větší můžou stavět např. nádrže pro drobné rybky nebo vodní cesty.

Míčové hry

Když je na pláži prostor, můžete si hrát jen s obyčejným míčem. Plážový tenis nebo další míčové hry u moře budou určitě dobrým zpestřením Vaší dovolené.

Plážový poklad

Předem zakopejte do písku nějaký „poklad“ a vyhlaste hru, kdo ho dříve najde. Ukryjte do písku například drobný peníz, který si pak vítěz nechá a za odměnu něco koupí. Dejte dětem nějaké nápovědy, podle čeho se mají orientovat.

Malování do písku

Na mokrém písku uspořádejte soutěž, kdo nejrychleji nakreslí nějaký předmět. Ostatní budou hádat, o co přesně jde. Je to hra nejen na představivost, ale i na rychlost, než přijde první větší vlna…

Lovci ryb

Jestli jsou v oblasti malé rybky, pořiďte si malé síťky na chytání. V písku vytvořte „vodní akvária“ a zahajte soutěž, kdo nachytá více drobných rybek.

Potápění u břehu

Větší děti si můžou vzít výbavu na potápění a v blízkosti břehu se pod dozorem dospělých potápět. Kdo uvidí více mořských živočichů na dně?

Hledání pokladů na pláži

Pokud máte detektor kovů, na plážích je povoleno hledat ztracené „poklady“. Děti budou nadšené za každou ztracenou drobnou minci, kterou najdou.

Různé závody

Vyhlaste závody s nejrůznějšími úkoly. Například kdo nejrychleji doběhne na určené místo a zpět, kdo nejdříve přinese naplněný kelímek mořskou vodou nebo postaví co nejvyšší horu z písku za určený čas. Vaší fantazii se meze nekladou.