Jak zabavit děti, když bydlíte ve městě

Kouzlo vesnice bývá vlastní zahrada, kde si děti vyhrají samy a vy na ně jen občas kouknete z okna. Bohužel ne však každý tuto možnost má. Děti, které bydlí od malička ve městě jsou odkázány na procházky nebo dětská hřiště.

Dětská hřiště

V poslední době skoro v každém městě stoupá populace. Staví se více obytných míst. Ne však vždy je myšleno i na děti. Někde potkáte hřiště skoro v každé třetí ulici a někde s bídou tři v celém městě. Rodiče tedy musí brát své děti na přeplněná hřiště, kde si ani pořádně nepohrají, protože je vše plné. Dalším problémy také bývá, že musíte neustále hlídat nejen svého potomka, ale i své věci, nikdy nevíte, na koho na veřejných místech narazíte. Výhodou může být, že zde potkáváte rodiče, které znáte a děti si mohou vyhrát společně.

Parta je lepší než jednotlivec

Je-li špatné počasí není ani prostor být venku. Pokud tedy netrváte na faktu, mít pouze jedno malé štěstí, je dobré mít děti hned po sobě s malým věkovým rozestupem. Vyhrají si společně jak doma tak venku, vy nebudete pořád jen zaměstnáni stavěním kostek nebo česáním panenek. Jistě je to zábava, co bychom pro děti neudělaly, ale někdo také musí uklidit a uvařit.

Dětské kroužky

S postupem času, jak děti dorůstají, přichází čas i na volnočasové aktivity. Když jsou děti malé, žádný rodič neví, co by je jednou mohlo bavit. Proto většinou zkouší vše, co je při ruce. S odstupem času si děti samy řeknou, kam už nechtějí chodit, a kde je to naopak baví a mají tam kamarády. Pro kluky bývá výběr poněkud větší. Přinejmenším o hokej a fotbal. Dále ale můžete své děti přihlásit třeba na plavání. Většina dětí chodí do bazénu už se školkou, takže je plavání a hraní ve vodě baví. Můžete také zkusit tancování nebo atletiku pro maličké. Děti si spíše vyhrají, než by běhaly kilometrové vzdálenosti.

Hlavně dětem dejte prostor, aby se mohly aklimatizovat. Neodhlašujte je hned po prvním neúspěchu, jen třeba 1 – 2 hodiny vynechte.