Jak vymalovat dětský pokoj

Zařizování dětského pokoje patří mezi složité úkoly. Nejde tak ani o výběr nábytku nebo dekorací, jak o barvy, které pro své dítě zvolíte. Pokud je vaše dítě malé, nevnímá svět barev ještě tak, jak byste si představovali. U takových dětí máte z polovičky vyhráno. Proč? Jednoduše proto, že zvolíte barvu, která nebude odvracet pozornost dítěte od jiné činnosti. Problém ale nastává, jestliže máte dětí ve školním věku.

Jak vymalovat dětský pokoj?

Možná se budete divit, ale barvy působí na dítě ve větší míře, než si vůbec dokážete představit. Je pochopitelné, že pro své dítě nezvolíte černou variantu, která působí až depresivně. Sáhněte po takových variantách barev, že se bude vaše dítě po každém otočení usmívat. Dětský pokoj by měl zářit radosti i na návštěvu. Máte-li jeden dětský pokoj a dvě děti jiného pohlaví, volte neutrální barvu. Ještě před tím, než se rozhodnete pro barvu si musíte promyslet, jak budete zeď malovat. V dnešní době už není v módě mít vymalované všechny čtyři zdi. Co takhle vyzkoušet nový trend? Vymalujte pouze dvě stěny vedle sebe a zbylé dvě ponechte bílé. Uvidíte, jak se tato kombinace bude vaším dětem líbit.

Barvy jsou důležité

V první řadě se musíte s partnerkou domluvit, jestli byste u svých dětí uvítali raději teplé nebo studené barvy. Teplé barvy jsou využívaný pro pocit štěstí a rodinné pohody. Zvlášť na děti budou tyto barvy působit mnohonásobně lépe než na dospělé osoby. Mezi tyto barvy patří například oranžová, příbuzná žlutá nebo červená.

Při volbě správného odstínu mohou naopak studené barvy působit chladněji. To ovšem neznamená, že se jedná o negativní barvy, které se do dětského pokoje nehodí. Tyto barvy můžete použít, pokud je dětský pokoj menších rozměrů. Studené barvy vám opticky zvětší prostor a vaše děti se tak nebudou cítit jako v kleci.