Jak si zpříjemnit pracovní rána?

Pracovní rána nemá nikdo rád. Teda alespoň většina. Proč? Nechce se nám do práce, ráno obvykle nestíháme a domov opouštíme ve stavu, jako by v něm vybouchla atomovka. Uklidnit se nestačíme ani cestou do práce. To víte kolony! Toto rozpoložení si s sebou odneseme do práce, kde to kolikrát není lepší. Ovšem nemusí to tak být. Prozradíme, čím si pracovní rána zpříjemnit.

Zbavte se spěchu a rána budou hezčí

Co vás na pracovním ránu nejvíce štve? Hádáme, že skutečnost, že nestíháte. Je to pravda? V tom případě si udělejte více času. Nastavte si budík o 20 minut dříve a uvidíte, že se začnou dít divy. Více času = snídaně, krásné nalíčení a třeba i ranní rozcvička.

Jakmile z domu přestanete vybíhat, uvidíte, že se vám pracovní rána budou líbit mnohem více.

Vytvořte si rituál, který vás probudí

Z vyhřáté postele se nikomu nechce, nejspíš ani vám. Proto potřebujete rituál, který vás z ní vytáhne. Může to být vana horké vody, příjemné protažení, lahodná snídaně. Mělo by to být něco, na co se budete těšit, stihnete to a zvedne vám to náladu.

Začněte snídat

Ráno nesnídáte, protože nestíháte? Zkuste si na snídani udělat čas. Jakmile z domu budete odcházet s plným žaludkem, podepíše se to na vaší náladě. Navíc můžete začít snídat zdravěji, což se podepíše na vašem zdraví a hezké postavě.

Zůstaňte v teple

Proč se vám z postele nechce? Jedním z hlavních důvodů je zima v bytě či domě. Pokud tedy můžete, zatopte si, obujte si papuče, zachumlejte se do županu hned potom, co z postele vylezete.

Mějte uklizeno

Víte, co vám zaručeně zkazí ráno? Nepořádek, který jste po večeři nechali na kuchyňské lince. Kvůli němu si nemůžete pořádně uvařit kávu ani připravit snídani. Pokud tedy dohlédnete na to, abyste si večer pokaždé doma uklidili, budou pracovní rána mnohem příjemnější.

Uklizeno mějte i v práci na stole – na to dohlédněte, když z práce budete odcházet.

Buďte do práce připraveni

Pracovní ráno si dokážete užít, jedině tehdy, budete-li do práce odcházet připraveni. Nenechávejte proto pracovní resty na poslední chvíli. Budete-li mít do práce všechno připravené, bude se vám vstávat mnohem lehčeji.

Nachystat už si do práce můžete i věci, abyste ráno nemuseli přemýšlet, co si vezmete.