Jak se zbavit těžkých kovů z těla?

Těžké kovy mohou způsobit alergie, intolerance nebo otravy. Mohou mít karcinogenní účinky a tím pádem zasahovat do našich genů. O jaké kovy nejčastěji jde? Jedním z nejrozšířenějších kovů je nikl, dalšími jsou např. arzen, olovo, rtuť, chrom, hliník a kobalt. Těžké kovy přicházejí do styku s naším tělem zejména prostřednictvím potravin, které přijímáme, a znečištěného vzduchu, který dýcháme.

Zde je 5 potravin, díky kterým se očistíte od těžkých kovů: 

1. Zeolit

Zeolit je minerál vulkanického původu. Jeho mikroporézní struktura umožňuje vstřebávání těžkých kovů a škodlivých látek, které cirkulují v našem těle.  Pro detoxikaci z těžkých kovů doporučujeme užívat 1 čajovou lžičku práškového zeolitu 30 minut před hlavním jídlem.

2. Chlorella

Chlorella je jednobuněčná mořská řasa, která žije ve sladké vodě. Její použití jako přírodní prostředek napomáhá eliminaci těžkých kovů a vylučování odpadů z těla. Je schopna zklidnit alergické reakce a záněty v důsledku hromadění těžkých kovů v našem těle. Lze ji zakoupit jako přírodní doplněk stravy v kapslích.

3. Kurkuma

Kurkuma je koření blízkovýchodního původu, je velmi vzácné a má blahodárné účinky. Kurkuma má schopnost vyčistit tělo od toxinů, těžkých kovů a znečišťujících látek. Také čistí krev a usnadňuje trávení. Je doporučeno ji kombinovat s černým pepřem nebo se zázvorem.

4. Česnek

Česnek není pouze základní potravinou, ale je skutečným přírodním lékem. Je znám už od starověku, kde byl používán k čistění krve a jejího oběhu. Je schopen odpuzovat toxiny z těla díky tomu, že obsahuje síru. Je velmi účinný díky přítomnosti bioaktivního selenu, který chrání lidské tělo před otravou rtutí.

5. Voda s citronem

Pitná voda s citronem brzy ráno důkladně pročistí naše tělo, pomáhají eliminovat toxiny a těžké kovy. Tento přírodní prostředek posiluje imunitní systém a reguluje metabolismus.