Jak se zbavit rýmy

Venku řádí zima a všude kolem na nás útočí bacily. Pokud vás již postihlo nachlazení a rýma, přináším pár tipů, jak se ji zbavit a cítit se zdravě a fit.

Samozřejmě i na rýmu můžete použít různé léky či kapky do nosu, kdy vám výrobci budou slibovat zázraky už po pár použitích. Někdy vám tyto produkty mohou pomoci, ale čím častěji je budete používat, tím více imunní se budete vůči nim stávat. Proto radím zkusit vyléčit rýmu přírodní cestou. Navíc si díky lékům ničíte zdraví a svůj mikrobiom, takže budete i více náchylní na onemocnění a nachlazení.

Pojďme se tedy podívat na tipy, jak se zbavit rýmy bez použití léků, sprejů či kapek.

Pára

Jedním z účinných způsobů, jak lze rychleji vyléčit rýma a zamezit ucpanému nosu, je pára. Vezměte si hrnec horké vody, přikryjte si hlavu ručníkem a snažte se co nejdéle dýchat páru. Vodu navíc můžete vylepšit bylinkami, například mátou, která má také benefity na naše zdraví.

Doplňte všechny minerály a vitamíny

Užívat, jak už z doplňků stravy, tak ze stravy samotné, vitamíny a minerály, je pro naše tělo důležité. Můžete dokonce díky kvalitnímu příjmu vitamínů a minerálů zamezit onemocnění a předejít otravné rýmě. Pokud vás už však rýma postihla, zaměřte se více na přísun všech vitamínů a minerálů a pomozte tělu bojovat proti zákeřným bacilům.

Buďte v teple

Není nic horšího než s rýmou a nachlazením se vystavovat chladu. Zkuste si udělat den, dva volna a být v teple. Pokud se vydáte ven, pořádně se oblečte. Pomáhá také spát v teplém oblečení a zkrátka bacil vypotit.

Lehká fyzická aktivita

Pokud nemáte zvýšenou teplotu a necítíte se tolik nemocně, lehká fyzická aktivita vám také může pomoci. Běžte se projít na čerstvý vzduch či si dejte lehčí trénink ve fitness centru. Nepřehánějte to, ale lehký trénink vám neublíží, naopak z něho můžete benefitovat. Samozřejmě je to opět individuální a záleží na tom, jak se cítíte. Pokud vám není dobře a představa cesty do posilovny vás straší, zůstaňte doma a odpočívejte.

Pitný režim

Důležitý je také pitný režim. Snažte se mít během dne dostatek tekutin, kdy zařazujte hlavně čistou vodu s citronem, kterou můžete opět vylepšit bylinkami. Čaje jsou také vítané, proto se nebojte vypít tolik čaje, kolik vám hrdlo ráčí.