5 tipů, jak se zbavit nafouknutého břicha

Mít pocit nafouklého břicha není nic příjemného, proto se dnes společně podíváme, jak lze předcházet nafouknutí.

1. Pijte dostatek vody

Prvním doporučením proti nafouknutému břichu je dostatečný příjem tekutin. Mnoho lidí vypije sotva litr denně, což je špatně. Měli byste vypít alespoň dva až tři litry čisté vody. Do příjmu tekutin si můžete také započítat zelené či bylinkové čaje.

Pokud vám dělá problém vypít dostatek čisté vody, protože jste ji ještě na chuť nepřišli (kdo by také přišel, když se jedná o čistou vodu bez chuti, že), tak můžete vodu dochutit mátou, citronem či jiným ovocem a dodat tak vodě šmrnc.

2. Omezte příjem proteinu

Toto doporučení by měli zvážit hlavně sportovci či ti, kteří několikrát denně využívají protein jako náhražku jídla. Bavíme se teď o práškovém proteinu. Lidé ho často pijí před či po tréninku, přidávají ho do sladkých pokrmů místo cukru nebo pijí během dne, aby zahnali hlad, ale doplnili energii a bílkoviny.

Na proteinu samotném samozřejmě není nic špatného, může být však důvodem nadýmání, špatného trávení a nafouknutí. Proto ho zkuste omezit na jednu dávku denně a využít jiné, kvalitní a přírodní zdroje bílkovin.

3. Identifikujte potraviny, které vám nedělají dobře

Vaše nafouknutí může způsobovat určitá potravina, proto zkuste odhalit, která za tímto problémem stojí.

Často se může jednat o určitý druh zeleniny či veškerou syrovou zeleninu ve velkém množství. Problémem může být také vysoký příjem mléčných výrobků. Zkuste se zaměřit na svůj jídelníček a zjistit, po které potravině se pravidelně cítíte nafouknutí.

4. Omezte umělá sladidla

Častým problémem je také vysoký příjem umělých sladidel.

Mezi umělá sladila řadíme především veškeré slazené, bezkalorické nápoje, které lidé často využívají. Dále také sladidla jako je stévie či bezkalorické sirupy, omáčky nebo kapky.

Zkuste na týden, dva tyto produkty omezit a uvidíte, zda jsou problémem vašeho nafouknutí či ne.

5. Menší porce

Pro někoho mohou být problémem také velké porce, se kterými si tělo zkrátka nedokáže poradit, a tak je nestráví. Zkuste proto omezit velikosti porcí a spíše jíst víckrát během dne.