Jak rozpoznat těhotenství bez těhotenského testu?

Věděli jste, že na těhotenství můžete přijít i bez použití těhotenského testu? Čtěte dál a dozvíte se hlavní příznaky, které vám napoví, že jste zřejmě v očekávání.

1. Menstruace

Prvním náznakem, že se něco děje, je menstruace. Samozřejmě, existuje mnoho důvodů, proč vám vynechala menstruace, ovšem pokud je žena sexuálně aktivní, nejpravděpodobnější je možnost, že jste těhotná. Těhotná můžete být i v případě, že se menstruace dostavila v podobě lehkého špinění a krvácení. Někdy se během implantace uvolní malé množství krve, jedná se o tzv. implantační krvácení. Toto krvácení je mnohem lehčí než běžné menstruační krvácení a trvá pouze pár dnů. Proces implantace někdy způsobuje také mírné křeče. Na rozdíl od menstruačních křečí jsou však tyto křeče mnohem mírnější a netrvají dlouho.

2. Nevolnost a zvracení

Cítili jste v poslední době nevolnosti, zejména po ránu? I tyto symptomy jsou specifické pro těhotenství. Nevolnosti, které jsou mnohdy doprovázené zvracením, začínají obvykle mezi 2. a 8. týdnem těhotenství. U někoho vymizí, s někým se potáhnou až do konce těhotenství. Nevolnost často vyvolávají i různé pachy, například cigaretový kouř a vůně kávy.

3. Tlak v prsou

Vnímáte svá prsa v poslední době jinak? První fyzické změny, kterých si můžete během těhotenství všimnout, se odehrávají v prsou. Ta jsou většinou mnohem větší než kdy dříve a jsou oteklá a silně žilnatá. Tak jako menstruaci, tak i rané těhotenství doprovází jejich bolest a tlak. Všímejte si i bradavek, ty mají tmavší barvu a jsou větší.

4. Únava

Únava je kapitola sama o sobě, právě ta je častým příznakem těhotenství. Pro těhotnou ženu může být obtížné zvládnout celý den bez krátkého zdřímnutí nebo možnosti k odpočinku.

5. Neobvyklé chutě k jídlu

Přestala vám chutnat káva? Máte chuť na jídlo, které byste za jiných okolností nepozřela? Neobvyklé touhy i nechutenství k jídlu jsou typické pro první trimestr, avšak mnohdy přetrvávají až do třetího trimestru.

6. Zvýšená citlivost

Těhotné ženy jsou mnohem více citlivější a empatičtější než kdy dříve. Takže pokud jste na sobě zpozorovaly, že vás rozhodí maličkosti a dokument o autech celý propláčete, utíkejte do lékárny pro těhotenský test.

7. Častější odbíhání na toaletu

Neustálé odbíhání na záchod a tlak na močový měchýř? Právě tyto nepříjemnosti doprovází těhotnou ženu po celé těhotenství.

Takže milé dámy, pokud zaregistrujete jeden z těchto příznaků, neváhejte a vyhledejte nejbližší lékárnu k zakoupení těhotenského testu. A pro úplnou jistotu navštivte svého gynekologa.