Jak probíhá tetování a vše okolo něj?

Tetovaní, doplněk „krásy“ převážně mladých lidí. Většina o něm ví nějaké základní informace, ale je zde velmi málo lidí, kteří vědí jak všechno okolo tetování probíhá, co všechno musí tatér umět a jakou trpělivost musí mít. Pojďme se tedy podívat na ty nejzákladnější věci o tetovaní, které by měl každý z těch, kteří nějaké mají nebo mít budou měl vědět.

Proč si lidé vůbec dávají tetování?

Podíváme-li se do starších dob, tetování určovalo např. postavení v kmeni. V dnešní době si ale lidé spíše „Zapisují svůj život“. Lépe řečeno, v životě je vždy určitá věc, místo, činnost, která nás vede k tomu zapsat si ji na své tělo a nezapomenout ji.

Na co se vůbec zaměřit než jdeme na tetování?

Je zde několik faktorů, kterých by se měli lidé před tetováním držet. Za prvé práce. Ne každý zaměstnavatel je ochoten přijmout člověka s tetováním na určité pozice. Některé firmy tetování dokonce zakazují úplně. Na druhém místě je asi úplně nejzákladnější věc a to ta, že jej budete mít na celý život. Ať se to zdá nebo ne tetování je zde pořád, i když existují různé laserové odstranění apod. ve většině případů si jej lidé nechávají i přes to. Tetování časem vybledne, zkazí se a je zapotřebí jít na tzv. přetetování, které stojí skoro stejnou částku jako tetování nové. A taktéž je nutné si uvědomit, že s přibývajícím věkem (60+) není úplně nejlepší nápad mít na ruce např. jméno vašeho oblíbeného rapera.

Co musí tatér před tetováním udělat?

Ve většině případů dostane tatér od zákazníka pouze telefonát, ve kterém uvede jaké tetování by chtěl, co by mělo vyjadřovat a tatér zákazníkovi už musí vše navrhnout. (Samozřejmě i za tento návrh se platí – v závislosti na velikosti tetování).

Průběh tetování

Před tetováním čeká tatéra ještě spousta práce. Zákazníkovi se musí oholit místo, kam tetování přijde, poté se místo vysterilizuje a potře dezinfekcí na kůži. Úplně nakonec se na místo tetování přenese vzor (něco jako klasická tetovačka pro děti), aby mohl tatér bez problému tetovat a dělat přesnou kopii návrhu.

Až teď se tedy může tatér vrhnout na tetování. Tetuje se strojkem, ve kterém jsou malé jehly (většinou čtyři), tyto jehly se namáčí do barvy a poté vpichují do kůže (až 5mm hluboko). Bolest se při tetování nedá definovat, protože je pro každého jedince individuální. Záleží na prahu bolesti a taktéž na místě kam se tetuje (kde je kůže tenčí, tetování více bolí).

Péče o tetování

Každé nové tetování by se dalo definovat jako zranění. Proto je taky nutné se o něj patřičně starat. Hned po dotetování se musí tetování zakrýt (většinou se postříká desinfekcí a zabalí do potravinové folie, aby se do těla nedostala infekce). Poté se delší dobu, dokud se místo zcela nezahojí (může trvat až 6 týdnů), potírá mastí, kterou tatér doporučí (záleží na hloubce, místě a mnoha dalších faktorech).

Jste si tedy už plně vědomí co tetování obnáší? Nyní byste měli znát nejzákladnější věci o tetování a věcech okolo něj. Připravte se tedy na jemné šimrání až ukrutnou bolest (takto se dá definovat bolest při tetování) a pojďte na to.