Jak na vánoční dekoraci vlastní výroby

Pomalu, ale jistě se blíží nejkrásnější svátky v roce. Vánoce. Vánoční atmosféra je důležitá pro prožití pohodových svátků. Pro navození té správné vánoční atmosféry jsou ideální dekorace, které si můžete i sami vyrobit!

Jednoduché tipy na vánoční bytové dekorace

Pokud jste lidé tvořiví a máte rádi Vánoce, budou tyto tipy na vánoční dekorace pro vás ideální. Vždy půjde o jednoduché a vkusné nápady na vlastní dekorace. Pokud chcete být letos originální, nechte se inspirovat.

Stromeček jako vzor dekoru

Vánoční stromeček je už od nepaměti tradičním symbolem Vánoc. Můžeme jej tak zakomponovat i do malých dekorativních prvků v našem bydlení. Jednoduchým nápadem tak může být obyčejná větší šiška obarvená na zeleno. Jako podstavec poslouží miniaturní terakotový květináček, který můžete koupit v zahradnictví. Květináček si sami dle svého vkusu můžeme obarvit a šišku do něj vložit. Abyste zabránili vypadnutí šišky, je ideálním řešením lepidlo. Šišku už si poté dozdobte jako vánoční stromeček.

Stromeček může posloužit i jako tvar pro ozdobu. Z kusu látky vystřihněte dva stejné kusy ve tvaru stromu. Na dokonalý tvar stromku jde použít vykrajovátko na cukroví. Po stranách je sešijte a naplňte vatou. Na závěr zašijte spodní stranu. A hotovo. Máte vlastní originální textilní ozdobu, kterou zavěsíte na stromek.

Vánoční ozdoby originálně a jinak

Klasické kulaté ozdoby na stromek jsou také evergreenem Vánoc. Pokud vám nějaké zbudou, můžete je ještě využít. Jedním z pěkných a jednoduchých nápadů je obyčejný rámeček nebo rám od obrazu. Na velikosti zase tak nezáleží. Krásně vypadá, pokud je natřen na bílo nebo na červeno. Na jeden konec stuhy přivažte ozdobu, druhý konec stuhy přivažte k horní části rámu. U středně velkých rámů stačí tři ozdoby v různých velikostech či délkách stuhy. U větších rámů je možné využít více ozdob. Jednoduchá dekorace je na světě! Nepotřebné ozdoby lze také vložit do větší skleněné nádoby (váza, sklenice) a vystavit ji jen tak na stůl. V jednoduchosti je přece krása.

Využití přírodních materiálů

Výhoda přírodních materiálů je v tom, že je máme celkem snadno po ruce a moc nás to nestojí. Ideální jsou šišky, které lze upravit do podoby dekorace mnoha různými způsoby. Výše zmiňovaný stromeček je toho příkladem. Dále pak lze šišky upravit i tak, že je pomocí sněhu ve spreji nastříkáme odspoda zhruba do poloviny velikosti šišky. Máme tak rázem krásné sněhem ováté šišky. Ze šišek lze také udělat věnec. Potřebujeme k tomu korpus, který se běžně k výrobě věnců používá. Polystyrenový nebo dřevěný. Šišky k němu tavnou pistolí přilepíme a prokládáme např. šípky nebo jinými dekoračními prvky dle vlastního výběru. Hotový věnec se potom krásně vyjímá jako dekorace vchodových dveří. A jak už bylo zmiňováno u ozdob, se šiškami lze provést to samé. Vložte šišky do skleněné vázy, omotejte LED světélky a vystavte v obývacím pokoji. Výsledek je velice příjemný na pohled.