Jak na úspěšné předsevzetí

Do nového roku chcete jít vždy s motivací něco dokázat. Na tom není nic špatně, ovšem důležité je, jestli se nejedná jen o další prázdný slib, na který hned zapomenete. Stává se vám až příliš často, že jen zakopáváte o svá předsevzetí, která jste zazdili? Nebojte se, díky pár tipům zjistíte, že cesta k vysněnému cíli není tak trnitá.

Přesná data

Pokud jde o konkrétní cíl, který lze splnit v určité datum, stanovte si ho rovnou. Bude vás poté více motivovat to, že jste stanovili reálnou podobu. Ať už jde o poznávání nových zemí, tedy nákup letenek, nebo akci, kterou chcete pořádat, u každého cíle je třeba mít pevný bod. Budete pak mít tendence práci vykonávat rychleji, přípravy začít včas nebo našetřit dost peněz.

Menší cíle jsou cesta

Malé cíle jsou dostupnější než ty velké, a tudíž splnitelnější. Vede k nim kratší cesta, která vás následně motivuje pokračovat. Nikomu není zakázáno přát si velké věci, ovšem pokud začnete na menších úkolech, které vás k němu dovedou, není třeba se bát prvních neúspěchů. Cesta je delší, ale snadnější a pro vás reálnější.

Buďte k sobě upřímní

Nejdůležitější součást každého přání. Opravdu si věříte, že začnete hned 1. ledna cvičit ve fitku? Pokud jste ve fitku nikdy nebyli? Nakonec vám dojde, že byste se v něm ani necítili dobře. Nakonec nebudete mít čas a chuť vás brzy opustí. Proto si nesnažte v hlavě utvářet falešné naděje a zvolte jednodušší cestu. Například si řekněte, že si občas zacvičíte. Nakonec vás radost ze splněného předsevzetí a z adrenalinu po cvičení naplní tolik, že začnete cvičit pravidelně. A k tomu pak žádné další přání potřebovat nebudete.

Nebuďte zbrklí

Především všemu nechte volnější průběh. Nesnažte se vše začít hned 1. ledna a dejte každému předsevzetí čas. Mohla by vás radost a motivace velmi rychle opustit a vám by poté zbylo jen zklamání. Plánujte s rozumem a první krok k úspěchu máte za sebou.