Hubněte bez diety

Máte za cíl dosáhnout vysněné postavy, ale nehodláte tomu obětovat celý svůj život? Děsí vás diety, které vidíte na internetu obsahující pouze kuřecí se zeleninou? Nechcete se trápit hodiny v posilovně?

Mám pro vás řešení! Udělejte tyto malé změny, nebo alespoň část z nich, ve svém životě a uvidíte, že výsledky pomalu, ale jistě budou přicházet.

Vyřaďte slazené nápoje

První změnou, kterou můžete zlepšit svůj jídelníček, je vyřazení sladkých nápojů. Takový litr například Coca Coly obsahuje až 450 kalorií, což můžete nahradit už plnohodnotným jídlem.

Pokud jste milovníky těchto nápojů, nemusíte je zcela vyřadit. Nahraďte je nápoji zero, kde nenajdete žádné kalorie a jednou za čas vám neublíží.

Samozřejmě je podstatné dbát na pitný režim, takže po vyřazení nezapomínejte na pitný režim. Nejlépe čisté vody, kterou si můžete vylepšit citronem či mátou.

Hýbejte se a choďte

Samozřejmě silový trénink vám také hodně pomůže, co se týče vaší postavy. Nemusíte ale hned trávit hodiny v posilovně.

Zkuste první zařadit chůzi či jakýkoliv jiný pohyb. Vystupte o zastávku dříve. Vezměte svého domácího mazlíčka na krátkou procházku. Místo auta běžte pěšky na nákup či poštu.

Kromě chůze můžete zařadit také jiný pohyb. Může se jednat o jakýkoliv sport, ale také například uklízení, práce na zahradě či jiné. Neříkejte si o pomoc uklízečkám či jiným lidem, udělejte to sami. Ušetříte tak nejen peníze, ale také spálíte kalorie!

Omezte cukr

Kromě slazených nápojů, zkuste omezit také příjem cukru.

Místo slazení čaje či kávy můžete využívat med, stévii či umělá sladila neobsahující kalorie.

Pokud jste milovníky čokolády, dbejte na kvalitu a volte spíše hořké verze. Dezerty a dorty si dělejte domácí, kdy na internetu najdete spoustu zdravých receptů.

Přidejte na zelenině

Přidejte do svého jídelníčku zeleninu. Zelenina neobsahuje téměř žádné kalorie a je bohatá na vlákninu, která je našemu tělu a zdraví prospěšná. Proto se nebojte a jezte zeleninu. Sem tam můžete vynechat přílohu a udělat si například kaši z dýně či květáku.

Díky zelenině můžete také zvětšit objem jídla, takže toho nesníte tolik, ale budete se cítit sytí.

Také může nahradit zelenina večerní „zobání“, kdy místo toho, abyste ujídali brambůrky či popcorn u filmu, můžete si nakrájet různou zeleninu.

Připravujte si jídlo

Není nad to si sami připravit jídlo. Krabičkujte.

Samozřejmě sem tam není na škodu si zajít na dobré jídlo do restaurace. Mějte ale v 80% jídlo připravené z domova. Na internetu najdete spoustu jednoduchých receptů, které si můžete připravit, zabalit do krabiček a máte tak další den vystaráno.

Přesně tak víte, co jíte.

Vařte převážně z nezpracovaných potravin, což je maso, ryby, přílohy jako rýže, brambory, kuskus, rýžové nudle, těstoviny, ovesné vločky, mléčné výrobky, vejce, ořechy, zelenina, ovoce, olivové či jiné oleje.

Dbejte na pravidlo 80 ku 20. Kdy z osmdesáti procent jíte „zdravé“, nezpracované potraviny a jednou za čas si dopřejete.

Příprava jídla vám nezabere tolik času, můžete se každý den vyhradit hodinu, kdy si připravíte jídlo na následující den a ušetříte si poté spoustu času. Krabičky stačí poté jen ohřát a užít si je.

Tyto malé změny mohou vést k velkým změnám! Nebojte se šílených diet křičících na vás z obrazovek a zkuste na to jít chytřeji, pomaleji, ale udržitelně.