Co si nenechat ujít v Krkonoších

Vydáváte se do Krkonoš a nevíte, co vše navštívit? Přinášíme vám tipy na místa, která rozhodně stojí za návštěvu a neměli byste je nechat ujít.

Krkonoše

Krkonoše jsou pohoří, které je jedno z nejvíce navštěvovaných. Díky tomu v Krkonoších najdete spoustu turistických tras, sportovního, ale také kulturního vyžití a samozřejmě vás uchvátí také krásná příroda, výhledy, vodopády a mnoho dalšího.

Sněžka

Sněžka je nejvyšší horou Krkonoš a také jejich dominantou.

Výlet na Sněžku byste si neměli nechat ujít. Sněžka se nachází 1602 metrů nad mořem a při výšlapu se zapotíte, ale jakmile vystoupáte na tento vrchol, nebudete litovat.

Výstup na Sněžku si můžete ulehčit lanovkou, ale pro vášnivé turisty doporučujeme výšlap až na vrchol. Na Sněžku vede hned několik cest, vydat se na ni můžete z Pece pod Sněžkou, ale také třeba ze Špindlerova mlýna.

Všechny stezky a trasy na Sněžku jsou označené a po cestě se můžete občerstvit na několika boudách.

Pramen Labe

Pramen Labe je dalším místem, které stojí za navštívení.

Na Pramen Labe opět dojdete hned z několika míst. Celá trasa může být náročnější, ale nejen, že po zdolání uvidíte pramenit řeku Labe, také vám po cestě Krkonoše odhalí krásné výhledy.

Harrachov a Mumlavské vodopády

Za zmínku stojí také turistické městečko Harrachov, ve kterém mimo jiné najdete také Mumlavské vodopády.

Mumlavské vodopády patří ke známým turistickým místům a celou trasu zvládnou i méně zkušení turisti. K vodopádům se můžete vydat s dětmi nebo prarodiči, trasa je krátká a není náročná. Návštěvu si užijete všichni, protože vás vodopády uchvátí průzračnou vodou a krásným okolím.

Harrachov je jedno z nejhezčích měst Krkonoš. Nabídne vám nespočet restaurací, kaváren, ale také sportovního vyžití. Navštívit zde můžete bobovou nebo lanovou dráhu nebo si půjčit kola či koloběžky.

Pančavský vodopád

Pančavský vodopád je nejvyšším vodopádem v České republice.

Výška vodopádu je celých 148 metrů. U vodopádu najdete také Ambrožovu vyhlídku, ze které uvidíte Labský důl.