Kam v Peci pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou je jedním z oblíbených turistických středisek, kam se každoročně vydávají tisíce návštěvníků. Kam se v Peci pod Sněžkou podívat a vydat? Přidáváme vám pár tipů, kam se podívat, a jak si naplánovat den.

Vydejte se na Sněžku

Pokud máte v plánu si troufnout na celodenní výlet po horách s vyšším převýšením, vydejte se z Pece pod Sněžkou na Sněžku.

Cest na Sněžku z Pece pod Sněžkou je hned několik, můžete se vydat přímější cestou okolo lanovky, kde si šlápnete do strmého kopce, ale na druhou stranu si odbydete nutné zlo hned ze začátku a poté se budete moci kochat krajinami.

Zpět ze Sněžky se můžete vydat přes Růžohorky, kam vede méně náročná cesta z pozvolného kopce. Vyrazit můžete také z druhé strany, kdy vás cesta ušetří strmému kopci, ale na druhou stranu si déle budete šlapat do pozvolného kopce.

Pro méně zkušené turisty Pec pod Sněžkou nabízí také možnost využití lanové dráhy.

Okolí Sněžky

Vaše trasa nemusí nutně končit na vrcholku Sněžky.

Krásné je také okolí Sněžky. Můžete se vydat pouze Obřím Dolem přes Růžohorky a projít si vrcholky pohoří Krkonoš.

Tras je v okolí hned několik a neztratí se ani méně zkušení. Stačí si z rána naplánovat trasu, držet se barevného označení a kochat se krajinou.

Restaurace, bary a další vyžití

V Peci si na své přijdou všichni.

Nejdete zde hned několik barů, které doporučujeme navštívit o víkend, kdy mají déle otevřeno. Pokud vám bary nic neříkají, můžete vyrazit do místních kaváren nebo se občerstvit v restauracích.

Restaurací je zde hned několik. Na své si přijde opravdu každý.