Chcete zhubnout? Upravte svůj pitný režim!

Hubnutí obnáší mnoho změn. Pokud i vy chcete zhubnout, nejspíš se neobejdete bez úpravy jídelníčku či bez pohybu. Jednou ze změn je i úprava pitného režimu. Zaměřte se na ni, protože je velmi důležitá. Budete se divit, jak váha půjde dolů, když upravíte váš pitný režim. Jak na to?

Proč je dostatečný příjem tekutin při hubnutí důležitý?

Patříte k lidem, kteří dodržují pitný režim, nebo se přes den sotva napijete? Pokud zapadáte spíše ke druhé skupině, je načase to změnit. Možná právě proto se vaše váha nehýbe. Dostatečný příjem těch správných tekutin je totiž klíčový ke správné funkci metabolismu, ke správnému odvodňování a koneckonců k dobré funkci celého organismu.

Dostatek tekutin přes den zajistí vyšší energii a sníží únavu. Existují nějaká pravidla v pitném režimu? Samozřejmě! S dostatečným příjmem byste měli začít hned časně z rána – sklenicí vody s citrónem. Pitný režim dodržujte celý den. Naopak večer uberte. Nejenže by se vám v noci chtělo na záchod, nýbrž byste i zbytečně zatěžovali vaše ledviny. Vypít byste měli alespoň 2,5 litrů tekutin.

Vyřaďte ze svého režimu všechno pití, které obsahuje cukr

Kila půjdou dolů potom, co si odvyknete na vaše běžné nápoje, které obsahují cukr. Zkuste přestat sladit i kávu, nebo alespoň množství cukru uberte na minimum. Odhalte nápoje, které se tváří jako zdravé, ale zdravé nejsou. Mohou to být například některé ovocné džusy, které ve skutečnosti obsahují i cukr. O slovíčku „light” snad není potřeba ani psát.

Nejlepším pomocníkem při hubnutí je obyčejná voda

Jak tedy vypadá nápoj, který vám s hubnutím pomůže? Je to obyčejná voda. Bez bublinek a bez kalorií se postará o dostatečný příjem tekutin, o zahnání žízně a o správnou funkci celého organismu. Kromě vody můžete do vašeho režimu zařadit i bylinkové čaje. Ty kromě zajištění správného příjmu tekutin přinesou i řadu jiných výhod. Bylinné čaje se mohou postarat o lepší zažívání, mohou pročišťovat střeva či urychlovat metabolismus.

Budete se divit, kolik toho pro své zdraví a krásnější postavu uděláte, když se zaměříte na zdravý pitný režim. Vaše hubnutí začněte se sklenicí vody!