Jak zhubnout se psem na procházce?

Pokud je i u vás hubnutí na pořadu dne, nejspíš už teď hledáte způsoby, jak zhubnout. Jak zhubnout rychle, efektivně a pokud možno jednoduše? Jedním z takových způsobů může být obyčejná procházka s vaším čtyřnohým miláčkem. Nevěříte?

Hubněte výhodněji

Jednou z nevýhod snahy zhubnout je ztráta času. Den má jen 24 hodin. Z toho poměrnou část musíte věnovat spánku, práci, rodině a ostatním povinnostem. Někteří mají svůj program tak natěsno, že pár desítek minut cvičení do něj stěží vtlačí. Pokud to máte podobně, nezoufejte. Můžete hubnout, a přitom dělat ještě něco. Zkrátka zabijete dvě mouchy jednou ranou. Třeba můžete jít se psem na procházku, a přitom spálit hodně kalorií. Už jste jistě slyšeli, že chůze je nejlepší pohyb pro hubnutí, že?

Svižnější chůze je pro člověka nejpřirozenější, nejpohodlnější, nejefektivnější. Není náročná na finance a zvolit si můžete kterýkoliv terén. Vezmete-li si s sebou i vašeho pejska, zajistíte program a pravidelný pohyb i jemu. Kromě pejska si s sebou vezměte i krokoměr. Zaznamenané výsledky vás budou motivovat k dalším výkonům. Kromě toho se stanete objevitelem svého okolí. Kouknete, co mají vaši sousedé na zahrádce, případně zjistíte, kde se otevírá nový obchůdek.

Při hubnutí na procházce jde dělat mnohem více věcí

Abyste při procházce s pejskem opravdu zhubli, je potřeba dodržet svižnější chůzi. Chodit byste měli minimálně 30 minut. Ovšem ani ti, kteří pejska nemají, nemusejí zoufat. Na procházku mohou vyrazit tak či tak. Vzít si s sebou mohou třeba učebnici angličtiny. Poslouchat můžete i anglické nebo jiné vzdělávací texty ve sluchátkách. Při tomhle je však zapotřebí být obzvlášť opatrní a držet se při kraji silnice.

Na co byste neměli zapomenout? Na pohodlné oblečení, především vhodnou obuv. Budete-li se chůzi věnovat pravidelně, to je minimálně 4x do týdne, brzo uvidíte výsledky.