Stejně jako většinu vitamínů tak ani hořčík si lidský organismus neumí vyrobit sám, a to i přes skutečnost, že bez těchto složek by naše tělo nemohlo fungovat. Z tohoto důvodu musíme potřebné vitamíny a minerální látky do těla vpravovat prostřednictvím konzumace potravin případně doplňků stravy. Ale co se týká zrovna hořčíku, tak pokud chceme našemu tělu dodat hořčík a potřebujeme toho dosáhnout co nejrychleji, nejvhodnějším způsobem je použití hořčíkový olej, protože skrze kůži se hořčík absorbuje do našeho těla nejrychleji.
Jak vzniká hořčíkový olej a co to vlastně je?
Hořčíkový nebo také magnesiový olej je získáván čistě z přírodního zdroje Zechstein, jenž je starý několik milionů let.
Hořčík neboli magnesium je vlastně minerál, který lidské tělo nezbytně potřebuje pro správné fungování mnoha tělesných funkcí. Dále hořčík našemu tělu zajišťuje pestrá strava, avšak ne vždy to musí stačit. Při velké fyzické aktivitě je z našeho těla vyplavováno velké množství hořčíku prostřednictvím potu, tudíž je potřeba hořčík doplňovat, a to zejména u osob, které vykonávají fyzicky náročnou práci či u sportovců.
Kde hořčíkový olej koupit a jak ho používat?
Jmenovaný olej lze zakoupit jak ve specializovaných prodejnách tak samozřejmě i v lékárnách či drogeriích.
Hořčíkový olej nanášíme na postižené/bolestivé místo, avšak na tomto místě by se neměly nacházet žádné oděrky či rány. Olej není nutné ředit vodou. Po nanesení olej vmasírujeme do pokožky a necháme zhruba 20 minut působit. Při prvním užití je obvyklé jemné brnění pokožky nebo její začervenání.
K čemu hořčíkový olej slouží?
Je obecně známo, že hořčíkový olej ulevuje od křečí, bolestí svalů a také je uvolňuje, ale už málokdo ví, že díky hořčíkovému oleji se můžeme zbavit migrén, stresu, mastné pokožky, únavy a vyčerpání. Dále hořčík zvyšuje úroveň výkonu, napomáhá ke stabilnímu zdravému stavu kostí a zubů, udržuje pružnou kůži a celkově podporuje fungování svalů v celém našem těle.