5 tipů na romantické vánoční filmy

Těžko hledat lepší způsob, kterým trávit chladné zimní večery, než ten, že si zalezete doma pod deku, uděláte si něco dobrého k jídlu a pití a pustíte si oblíbený film. O to lepší je, že existuje spousta krásných filmů, které dokáží navodit příjemnou vánoční atmosféru. V tomto článku se podíváme na takové, které nám nejen připomenou Vánoce, ale také nás zahřejí na srdci.

1) LÁSKA NEBESKÁ

Jedničkou na našem seznamu nemůže být nic jiného, než dnes už kultovní vánoční romantická pecka, Láska nebeská. Snímek režiséra Richarda Curtise z roku 2003 nás potěší nejen několika vzájemně propletenými příběhy, ale také hvězdným obsazením. Jmenovat můžeme například Alana Rickmana, Emmu Thompson, Liama Neesona, Colina Firtha, či krásnou Keiru Knightley. Předvánoční Londýn vás nasaje svou atmosférou a skvěle vyprávěné příběhy hlavních aktérů nenechají nikoho chladným.

2) LAST CHRISTMAS

Další položkou na seznamu je letošní novinka. Romantická komedie s Emilii Clarke a Henry Goldingem v hlavní roli, Last Christmas. Hrdinka filmu přitahuje jeden problém za druhým a žije nezřízeným a chaotickým životním stylem. To i přes to, že přesně před rokem prodělala těžkou operaci, při které málem přišla o život. Do jejího života však vstoupí nový muž a její život se začne rázem měnit. Vánoční atmosféra i romantické naladění vás dostanou a nouze nebude ani o vtipné chvilky.

3) PRÁZDNINY

Prázdniny. Romantickou komedii z roku 2006 s hvězdným obsazením v podobě Cameron Diaz, Kate Winslet, Juda Lawa nebo Jacka Blacka si ihned zamilujete. Autorka Nancy Meyersová využila svých komediálních schopností a vytvořila další skvělý snímek. Mezi její předešlé počiny patří oblíbené Po čem ženy touží, či Lepší pozdě nežli později. Když ke skvělým zkušenostem režisérky připočtete kouzelnou vánoční atmosféru, dočkáte se filmu, který jen tak z hlavy nedostanete.

4) DÁREK Z LÁSKY

Romantické drama z roku 2004 vás nejen vtáhne do děje, ale také se díky němu zamyslíte nad pár důležitými tématy a zasmějete se nad vtipnými momenty. Na Štědrý den se potká 5 lidí, kteří jsou k sobě svedeni sérií nevysvětlitelných příhod. Díky tomuto náhodnému setkání si pak každý z nich začne uvědomovat nový smysl svého života. Film hraje tak trochu na depresivní notu, ale přece jen by byla škoda si ho nechat ujít, a to především díky skvělému hereckému obsazení. Jmenovat můžeme například Penélope Cruz, Susan Sarandon, Paula Walkera a Robina Williamse.

5) BILÉ VÁNOCE

Abychom sáhli také trochu hlouběji do filmového archivu, nemůžeme vynechat kultovní snímek z roku 1954 režiséra Michaela Curtize. Tento romantický muzikál odehrávající se v období po druhé světové válce si jednoduše zamilujete. Stejně tak jako jeho hrdiny v podobě Binga Crosbyho, Dannyho Kayena, Rosemary Clooneyové, či Very-Ellen. Byla by opravdová škoda, kdyby vám tento snímek unikl.

Vánoce se nezadržitelně blíží, a tak si neváhejte dopřát večery plné klidu u dobrých filmů se svými nejbližšími. Protože ty patří dnes už k Vánocům stejně tak, jako sníh, stromek, rodina nebo dárky.