5 tipů pro vytvoření vysněné postavy

Toužíte zhubnout přebytečná kila a vytvořit pěknou letní postavu? Chcete zlepšit své zdraví a změnit životosprávu? Pokud jste si alespoň jednou odpověděli „ano“, pak pokračujte ve čtení tohoto článku, který vám nabídne jednoduché tipy ke zlepšení postavy a změně vašeho života.

1. Změňte stravovací návyky

V případě, že chcete zhubnout a zbavit se přebytečných kil, je změna stávajícího jídelníčku nevyhnutelná. Jedná se o největší a také nejtěžší změnu. Diet lze nalézt nespočet, ale mnoho z nich nemusí být účinných a je vhodné věnovat čas studiu nejrůznějších článků na internetu. Pro začátek vám však postačí pouhé minimální a postupné změny, například konzumace polovičních porcí, změna potravin z nezdravých na zdravé (maso, zelenina, ovoce, ovesné vločky, tvaroh, vejce atd.), omezení cukrovinek či omezení sladkých vod. Nesnažte se změnit vše ze dne na den, to vede ve většině případů k brzké ztrátě motivace a sklouznutí do starých kolejí. Je vhodnější měnit stravu postupně tak, aby si tělo postupně navyklo na nový režim. V případě, že si nejste jistí se stravou, je vhodné vyhledat výživového poradce.

2. Cvičte, sportujte

Strava je nejdůležitější při hubnutí, ale lze změnu vaší postavy podpořit i sportem a pohybem. V podstatě nezáleží, zda se bude jednat o posilování, běh, jízdu na kole, bruslení nebo horské tůry, důležitý však je pohyb a aktivní život. Vhodný může být osobní trénink s certifikovaným trenérem, který vám sestaví tréninkový plán na míru.

3. Dodržujte pitný režim

Pitím dostatečného množství vody přispějete ke spalování tuků, pročištění organismu a zároveň voda dokáže alespoň částečně zahnat případný hlad. Měli bychom myslet také na to, že káva, alkohol, sůl či sladkosti dehydratují tělo a v případě konzumace těchto věcí je vhodné pít více.

4. Udržte si motivaci

Motivace a psychika je při hubnutí velice důležitá. Musíte si najít správnou motivaci, mít vytrvalost a disciplínu. Motivující může být zaznamenávání fotografií vaší postavy každý měsíc a pozorovat tak změny.

5. Vytrvejte

Nejvíce lidí selže na tom, že nemá dostatek trpělivosti a nedokáže vytrvat. Výrazně viditelné změny se nedostaví po týdnu, někdy ani po měsíci dřiny, ale pokud vydržíte usilovně pracovat, tak se výsledky zaručeně dostaví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *