5 nápadů na valentýnský dárek, který Vás nezruinuje

Blíží se 14. únor a s ním svátek sv. Valentýna. Tento den spojený s oslavou lásky a zamilovanosti se zabydlel i u nás. Slaví jej zejména mladší generace, ale své příznivce si našel napříč věkovými kategoriemi. Přinášíme nápady na valentýnské dárky, které udělají radost, a přesto Vás finančně nepoloží.

1/ Romantická večeře

Jedná se o osvědčenou klasiku. Pokud máte hlouběji do kapsy, nemusíte hned volit večeři o několika chodech v drahé restauraci. Dobrou večeři můžete levněji připravit i doma. Nejdůležitější je správná atmosféra. Dejte si záležet na přípravě stolu, použijte svíčky, romantickou hudbu, oblíbené vůně, tlumené osvětlení. S troškou nápaditosti a tvořivosti vykouzlíte nezapomenutelnou náladu.

2/ Společný zážitek

Nezoufejte, pokud Váš rozpočet zrovna neumožňuje romantický víkend v luxusním hotelu nebo relaxační pobyt v lázních. Společným zážitkem může být procházka. Vyrazte na místo, které je pro Vás z nějakého důvodu symbolické. Třeba tam, kde jste se seznámili. Zavzpomínejte na začátek Vašeho vztahu, vyznejte své drahé polovičce znovu lásku. Není přece důležité, kde čas strávíte, ale že budete spolu.

3/ Pro ženu květiny

Samozřejmě v rámci rovnoprávnosti i muž může dostat květiny, ale není to příliš obvyklé. Pokud nemáte vlastní výpěstky, zřejmě budete muset květinu zakoupit. I v zimě se dá koupit hezky vypadající květina za rozumnou cenu, případně ve slevě. Samozřejmě nepředávejte partnerce květinu s nálepkou „sleva 50%“. Květinu vyndejte z původního obalu, hezky naaranžujte a znovu zabalte. Můžete ji doplnit papírovým srdíčkem s vyznáním lásky.

4/ Drobná ozdoba

Pokud jste založeni více materiálně a oslava bez hmotného dárku není nic pro Vás, vyberte nějakou drobnost. Většina žen neodmítne drobný šperk. Nemusí se jednat o žádný drahý kov. Stejně potěší i dřevěné korálky darované z lásky. Pro muže zase stylová klíčenka v barvách oblíbeného fotbalového klubu, pivní sklenice, karty. Při výběru dárku nehraje hlavní roli cena, ale nápaditost a znalost přání a zálib partnera.

5/ Věnujte svůj čas 

Pokud zrovna nemilujete oslavy a jste spíše domácí typy, klidně zůstaňte doma. Vaše partnerka nemá ráda šperky ani květiny, partner nechce vyznávat lásku jen proto, že je zrovna 14. únor. Dělejte činnosti, na které máte náladu. Užívejte si jeden druhého. Je to Váš den, tak si ho zařiďte podle svého. Největší dárek pro partnera je čas, který mu věnujete.