Dopřejte tělu detoxikační kúru

Vlivem okolního prostředí je naše tělo neustále zatěžováno chemikáliemi v potravinách, znečištěným ovzduším, mnohdy i našim životním stylem nebo kosmetikou, kterou denně používáme. A víte, jaký vliv mají tyto látky na naše tělo? Tvoří se nám více vrásek, pleť a pokožka stárnou rychleji, vlasy nemají žádnou kvalitu a lesk a dokonce, i když držíme poctivě dietu, nedaří se nám zhubnout. Proto jsou tak zejména v dnešní moderní době oblíbené detoxikace neboli očisty těla.

Co si pod pojmem „detoxikace“ můžeme představit?

Detoxikace je proces, kterým se tělo zbavuje nežádoucích toxinů, které naše tělo získává ze znečišťujících látek, které mají podobu například parabenů v kosmetice nebo chemikálií v potravinách. Nejlepším způsobem je očistit tělo přirozeným způsobem.

1. Pijte hodně vody

Pokud jste se rozhodli své tělo detoxikovat, rozhodně vsaďte na čistou vodu. Voda není jen potřebná pro to, aby člověk přežil, ale je stejně důležitá pro odstranění nežádoucích toxinů, které obsadily obrovský prostor ve vašem těle. Abyste viděli co nejdříve výsledky, měli byste vypít cca 4-5 litrů vody denně. Díky vodě se odstraňují nečistoty (více se potíte, častěji navštěvujete toaletu), zbavujete se tuku (úbytek váhy), zlepšuje se vám pleť, vlasy a máte více energie. Pokud patříte mezi ty, kterým čistá voda nechutná, přidejte si do ní kousky citronu, lístky máty, jahody nebo okurku.

2. Vsaďte na zelenou

Oblíbili jste si nápoj zvaný „Smoothie“? Bod pro vás, tyto nápoje nejsou jenom chutné, jsou i vysoce výživné. Pro očistu těla využívejte zelenou listovou zeleninu jako je špenát nebo kale, můžete přidat okurky, hlávkový salát, mrkev, jablko, červenou řepu, banán nebo jahody. Nejvhodnější dobou pro konzumaci tohoto lahodného drinku je ráno jako snídaně nebo jako večerní „zákusek“.

3. Ovoce a zelenina bez pesticidů

Největší příčinou tvorby toxinů v těle je spotřeba vysoce smažených, zpracovaných, rafinovaných a balených potravin. Nadměrné množství oleje, soli a cukru působí jako toxiny a vedou k různým zdravotním problémům. Vyhýbejte se ovoci a zelenině, které jsou stříkané pesticidy. Pro detoxikaci těla je vhodné bio ovoce a bio zelenina, omezte spotřebu oleje, soli a cukru na úplné minimum. Vaše tělo vám jednou poděkuje.

4. Dejte se do pohybu

Každý ví, že cvičení prospívá našemu tělu jak fyzicky, tak psychicky. U detoxikace je skvělým pomocníkem při vylučování toxinů, protože když cvičíte, výrazně se potíte a potem odchází mnoho škodlivin z těla ven. Kůže je schopna odstranit některé kovy jako například arsen, olovo a rtuť právě díky potu.Tak zapomeňte na lenošení, bez pohybu to nepůjde.

5. Dopřejte si dvoudenní půst

Svému tělu pomůžete, když pár dnů vynecháte těžká jídla. Při očistě těla se doporučuje konzumovat po dobu dvou dnů jenom čerstvé ovoce a zelenina. Tím si váš trávicí systém odpočine a vaše střeva se pročistí od nestráveného jídla.