4 tipy jak na hezčí a zdravější vlasy

Vzhled vašich vlasů se podepisuje na vaší celkové vizáži. Právě proto je důležité, abychom se o své vlasy starali a udržovali jejich dobrý stav. Právě proto jsme pro vás sepsali pár tipů, jak na to.

Domácí masky na vlasy

Masku na vlasy si můžete vyrobit doma a neutrácet tak peníze za drahé přípravky. Nejde o nic těžkého a výsledný efekt je velmi dobrý. Existuje několik druhů masek, které si můžete vyrobit. Pro příklad zde uvedu masku z vajíčka. Klasické vajíčko rozklepněte a přidejte pár špetek soli. Tuto směs jemně promíchejte tak, aby z vajíčka nevznikla pěna. Masku pak aplikujte na mokré vlasy, a nechte 4 minuty působit. Vlažnou vodou pak masku opláchněte a vlasy znovu umyjte běžným šampónem na vlasy. Vlasy s maskou neoplachujte příliš horkou vodou, protože by se bílkoviny ve vajíčku mohli zatáhnout a vytvořit ve vlasech nepříjemné hrudky. Někdy může být efekt viditelný již po jednom užití, doporučujeme ale masku užívat dlouhodoběji. Vajíčko se solí dodá vašim vlasům lesk a pevnost.

Používejte fén

Po umytí vlasů je čas od času dobré vlasy vyfénovat. Při fénování vlasy projíždějte hřebenem a chvíli je fénujte i když už jsou suché. Tímto způsobem své vlasy nahřejete na poměrně vysokou teplotu. Vlasy se narovnají a lépe drží svůj tvar. Celkově pak vypadají daleko lépe, než když použijeme pouze ručník.

Nepoužívejte vlasové laky a gely, když nemusíte

Přehnané používání umělých přípravků vlasy oslabuje. Vlasy se pak mohou častěji lámat, vypadávat a nevypadají tak dobře. Pokud si umyjete vlasy a nepotřebujete vypadat na jedničku, je zbytečné do nich vpravovat tyto chemické přípravky. Výjimečné užívání by vlasům nemělo vadit, takže se jim zase nemusíte vyhýbat úplně.

Používejte pouze kvalitní šampóny na vlasy

Na závěr tu máme jednu základní radu, která nemusí být vždy samozřejmá. Kvalitní vlasové šampóny obsahují řadu látek, které vlasy vyživují, zpevňují a zkrášlují. Levnější šampóny mohou být o tyto látky ochuzeny, a mohou obsahovat pouze základní složení. Rozdíl při používání kvalitních a méně kvalitních šampónů bývá dost znatelný.