Za krásami do Špindlerova mlýna

Počasí nám stále přeje a pro turistiku je ideální, proto neváhejte a vyrazte na turistiku do hor. Česká republika nabízí spoustu možností, kam se jet podívat a Špindlerův mlýn patří k jednomu z nejvíce oblíbených turistických míst.

V dnešním článku vám dáme tipy, kam v tomto turistickém městečku vyrazit, a co navštívit.

ŠPINDLERŮV MLÝN

První vám v krátkosti představíme celé město a řekneme vám pár zajímavých informací.

Jedná se o město v Krkonoších, které je jedno z nejvíce navštěvovaných. Lidé ho navštěvují nejen pro turistické vyžití a krásy hor, ale také kvůli velkému množství restaurací, hotelů a kulturnímu vyžití.

Celé město je považované za jedno z luxusnějších měst, kde najdete spoustu známých obchodů a značek sportovního oblečení a doplňků. Město doporučujeme navštívit jak v zimě, kdy vám nabídne více sjezdovek pro lyžařské vyžití, tak také v létě, kdy nabízí turistické možnosti.

Ve městě žije okolo 1 000 obyvatel a je využívané převážně turisty.

Název Špindlerův mlýn nese po rodině, která pocházela z Německa vlastnila tam mlýn.

KAM SE PODÍVAT

A kam se jet v tomto městě podívat? Doporučujeme jet na více dní.

Jeden den můžete věnovat objevování města. Za zmínku stojí most, který je dominantou celého města. Také zde můžete navštívit výše zmiňované obchůdky, najíst se v dobrých a vyhlášených restauracích a ve večerních hodinách navštívit místní bary.

V tomto městě to opravdu žije a nudit se nebudete.

TURISTIKA

Do Špindlerova mlýna jezdí lidé také pro turistické vyžití.

Můžete odtud vyrazit na nejvyšší horu Čech – Sněžku, navštívit pramen Labe nebo se vydat na Kozí hřbety. Všechny stezky jsou dobře označené, přijdou si na své jak méně zkušení turisti, tak také více.

Můžete si zde v horách udělat menší okruhy vhodné také pro rodiny s dětmi nebo se vydat na celodenní výlet do hor a objevit kouzla Krkonoš, kochat se výhledy, které se nikdy neokoukají a poznávat vrcholky hor.