Vytvořte si krásy Feng Shui i ve vaší kuchyni!

Lidé si neustále vzájemně vyměňují energii s okolím, je proto potřeba mít v těle to správné proudění energie. A protože dle známého rčení, že láska prochází žaludkem – je kuchyně jednou z nejdůležitějších částí domova. Energetická kuchyně vede k duchovně naplněnému kuchaři, za jehož výtvorem dobrého energetického jídla, se skrývá šťastná rodina.

Kuchyně byla již od starověku považována za srdce domova. Použijte Feng Shui a naplňte toto srdce harmonií a klidem. Postupujte dle těchto jednoduchých tipů a vytvořte si domov, kde vaše rodina i přátelé budou společně sdílet mnoho krásných a šťastných chvil.

Dveře vs. energie Chi

Feng Shui navozuje harmonii, klid a dobré proudění energie Chi. Zejména proto, je jedním z pravidel Feng Shui v kuchyni, umístění vchodových dveří dále od kuchyňského prostoru. Přední nebo i zadní dveře z domu či bytu, by mohly znamenat únik energie.

Potraviny

Je všeobecně známo, že jídlo, které přijímáme, dodává tělu potřebnou energii. A protože, by měla dosahovat vysoké kvality, měly by být pokrmy připravovány v harmonické a dobře organizované kuchyni – kuchyni, která má vyvážený tok energie. Dobrá výživa = dobrá Feng Shui, proto do své stravy přidávejte zdravé a organické potraviny. Zejména čerstvé ovoce a zeleninu. Kromě toho, že organická potrava znamená pro vaše tělo vysokou výživovou hodnotu, přináší s sebou také silné hojivé vibrace z Matky Země, což je energie, kterou tělo i duše potřebují.

Další rady pro Feng Shui v kuchyni

  1. Kuchyně by měla být vzdušná, prostorná, čistá, světlá a příjemná.
  2. Měla by mít několik úrovní správného osvětlení.
  3. Dobrá Feng Shui značí harmonii, proto by kuchyně neměla být přeplněná zbytečnostmi.
  4. Čerstvé květiny přináší společně s vůní, krásnou zemskou energii. Umístěte misku s ovocem, vázu s květinami či živé bylinky na kuchyňský stůl, okenní parapet nebo kamkoli, kde to umožňuje rozložení vaší kuchyně.
  5. Vhodně vymalovaná místnost působí na duši jako příval energie. Nejdůležitější je, abyste se cítili dobře. Dle Feng Shui žlutá barva značí trávení, proto je hojně užívána v kuchyni. Nejčastěji – světlá máslová žlutá nebo silná tmavá žlutá, popřípadě jejich kombinace.

Nezáleží, zda navrhujete nový dům nebo máte svou kuchyň hotovou. Pokyny Feng Shui se můžete začít řídit v každém stádiu bydlení. Energie, kterou ve vaší kuchyni vytvoříte, se vám mnohonásobně vrátí. Investice do zdraví a životní pohody je k nezaplacení.