Víkendový wellness pobyt Krkonoše

České hory, především majestátní Krkonoše s nejvyšší horou ČR Sněžkou, přímo vybízejí k trávení aktivní dovolené, a to jak během letních měsíců, kdy nabízejí nespočet míst k cyklistice nebo pěším túrám, tak i v zimě. Poloroubenka Dřevěnka ležící v Dolním Lánově se pak navíc postará o to, že to od svého nocležiště budete mít nejenom kousek na lyže do Špindlerova Mlýna, ale zároveň okolní prostředí tohoto ubytování zahrnující překrásnou přírodu a božský klid vás natolik pohltí, že se sem budete chtít vracet. Zkrátka pohodové a malebné Podkrkonoší si okamžitě zamilujete. 

Na co všechno se zde můžete těšit? Už na první pohled zaujme kupříkladu překrásný interiér i exteriér této poloroubenné stavby, který jako by z pohádky vypadl. Jde o proslulý podkrkonošský styl, který je veřejností tolik oceňován. Ubytování i okolí navíc působí velice romanticky, tudíž Dřevěnka se může stát perfektním víkendovým útočištěm pro všechny zamilované páry. Nicméně toto ubytování rozhodně není jenom pro romantiky, skvěle poslouží též kamarádům na pánské jízdě nebo rodinám s dětmi. Zaručeno je tu 100% soukromí. 

Ubytování ve Dřevěnce

Ale zapomeňte, že by se tu zastavil čas, naopak Dřevěnka je zařízena vskutku útulně, aby poskytovala všechno potřebné vybavení pro pohodové trávení dovolení i v 21. století. Velký důraz tu je kladen na to, abyste si skutečně maximálně během vaší dovolené odpočinuli, proto tu najdete kompletně vybavené wellness! Jmenovitě se můžete užívat zaslouženého relaxu ve vířivce, potažmo v sauně. Pro zpříjemnění koupání tu nechybí ani masážní sprcha. V létě se zas můžete vrhnout do venkovního bazénu. Prostě toto místo je po zásluze ideální destinací pro víkendový wellness pobyt v Krkonoších. Nabízeny jsou každopádně též týdenní pobyty v Krkonoších. 

Navíc poloroubenka Dřevěnka je rozměrově dosti velká, tudíž nabízí možnost ubytování až pro 10 osob! Klidně si sem tedy můžete udělat výlet se známými, místa je tu dost i pro dvě rodiny. Scházet se můžete ve společenské místnosti, jež je rovněž součástí této překrásné stavby. Ložnice jsou tu hned 4, přičemž každá má vlastní sociální zařízení. Stejně tak tu budete mít k dispozici WiFi, televizi, pračku, myčku, sporák, mikrovlnku a všechny další potřebné přístroje, bez nichž si dnes lze představit trávení poklidné dovolené jenom stěží. 

Kam vyrazit na výlet z poloroubenky Dřevěnka? Máme pro vás spoustu tipů!

Jak již bylo zmíněno, v okolí tohoto perfektního ubytování na vás čeká celá řada zajímavých míst, které stojí za objevení. V zimě určitě nepohrdněte možností se vypravit na lyže či snowboard – nejbližší skiareál najdete v 6 kilometrů vzdáleném Dolním Dvoře! Ve vzdálenosti do 20 kilometrů od Dřevěnky pak leží další dvojice nejoblíbenějších krkonošských lyžařských středisek – Černá hora a Mladé Buky. Do 30 kilometrů pak dojedete do Špindlu i do Pece pod Sněžkou. 

S létem se možnosti trávení volného času ještě rozšiřují. Zavítat můžete třeba do aquaparku ve Špindlerově Mlýně, vyrazit na golf do 4 kilometry vzdáleného hřiště v Prosečné, na túru na Sněžku či prostě jen vezměte kolo a jděte objevovat zdejší cyklotrasy. Pro milovníky adrenalinu je přichystán zážitkový let nad Vrchlabím, milovníci historie a umění si zas určitě přijdou na své v galerii antického umění v Hostinném, na hradě Pecka či v trutnovském podkrkonošském muzeu – to jsou místa, která jsou otevřena po celý rok, tudíž nejste odkázáni na turistickou sezónu. 

Jak zabavit děti v okolí Dřevěnky? Možností je tu nespočet, zkuste je vzít například do dvorské ZOO, jejíž safari je celosvětově proslulé – garantujeme vám, že se budou bavit nejenom děti, ale i vy. Další skvělou zastávkou je Baldův svět, který najdete v Mladých Bukách, jenž patří mezi nejlepší dětská centra v republice. K rodinnému výletu přímo vybízejí i stezka korunami stromů Krkonoše nebo vodní nádrž Nemojov.