Tipy na lahodné vánoční dárky, které ještě stihnete!

Vánoce jsou téměř tady a neodbytně se vás ptají, stihli jste všechno? Máte vánoční stromeček, uklizeno, nakoupeno? Máte vánoční dárky pro všechny vaše milované? Že ne? V tom případě nezoufejte. Máme pro vás tipy na lahodné dárky, které ještě stihnete. Potřebovat budete jen pár věcí a špetku šikovnosti.

Domácí karamelový likér zahřeje u srdce

Jistě, můžete zajít do obchodu a tam si vybrat z řady lahodných likérů, uvázat na to vánoční stuhu a hotovo. Jenže! Žádný z nich nebude tak vkusným dárkem, jako karamelový likér doma dělaný. Co k tomu potřebujete?

Ingredience:

  • půl litr mléka,
  • karamelový puding,
  • půl litr rumu
  • 2 konzervy karamelu (Salko).

Jaký je postup?

Z mléka uvařte puding a nechte jej vychladnout (neslaďte). Po vychladnutí do pudingu postupně přidávejte karamel a rum a rozmixujte. Až je likér dobře promíchaný, přeceďte ho přes sítko, abyste jej zbavili drobných kousků z pudingu. Nakonec likér přelijte do připravených láhví. Než ho nadělíte pod stromečkem, uchovávejte jej v chladu.

Použít lze jakoukoliv láhev, kterou lze uzavřít. Láhve můžete i nemusíte vánočně nazdobit.

Na nakládaný hermelín se budou sbíhat sliny

Na doma naložený hermelín se budou obdarovanému sbíhat sliny i přesto, že se vánoční tabule bude prohýbat pod tíhou všech pokrmů. Naložený hermelín je verzí osobně vyrobeného dárku pro ty, kteří si na alkohol či sladké moc nepotrpí. Co k tomu budete potřebovat?

Ingredience:

  • hermelín (počet závisí na velikosti sklenice),
  • pár stroužků česneku,
  • čili paprička
  • pepř
  • olej (slunečnicový).

Jaký je postup?

Připravte si uzavíratelnou sklenici a nalijte do její poloviny olej. Rozkrájejte si hermelíny podélně napůl. Obě poloviny namažte pestem, které si připravíte z česneku, čili papričky a pepře. Obě půlky opět spojte. Poté podle uvážení naskládejte do sklenice. Důležité je postup napřed olej, pak hermelín. Sklenici uzavřete a dejte do chladu. Opět ovažte stuhou či opatřete láhev jmenovkou.

Proč vánoční dárek vyrobit?

Obchody jsou plné věcí, které můžete svým blízkým pořídit. Ovšem někdy se stane, že dotyčný má vše. Nebo jej zkrátka zas až tolik neznáte. Doma vyrobený dárek potěší za každé situace. Navíc je to zábava, do které můžete zapojit i vaše děti. Takový dárek nepostrádá originalitu a možná i ušetříte.

Darovat můžete i domácí marmeládu, bylinkovou směs, zavařené okurky, doma dělanou paštiku a tak podobně.