Pár tipů jak si zlepšit své zdraví

Zdraví je velmi důležité a bezpochyby patří na první místo v žebříčku našich cenností. Hodně lidí své zdraví ale zanedbává a nevěnuje mu příliš mnoho času. V tomhle článku si prozradíme pár tipů, které vašemu zdraví velmi prospějí.

Omezit solení

Příliš mnoho soli enormně zatěžuje lidský organismus. Zvýšená konzumace játra má negativní vliv na naše játra a krevní tlak. Celkově sůl v organismu působí velmi dráždivě a může dokonce způsobovat ekzémy. V dnešní době je sůl téměř všude a ve spoustě potravin jí je zbytečně mnoho. Sůl je pro nás zdrojem oblíbené chuti, což se bohužel projevuje na její přehnané konzumaci. Zkuste si během dne zapisovat všechny slané potraviny, které sníte. Následně zkuste popřemýšlet nad tím, jak by se u vás dala konzumace soli omezit. Pokud se vám to povede, po pár týdnech se budete cítit lépe.

Obohatit jídelníček

Mnohdy vás ani nenapadne, jak obyčejné zpestření jídelníčku pomůže vašemu zdraví. Zkuste svůj jídelníček obohatit a různé suroviny. Vyzkoušejte například exotickou zeleninu, různé druhy luštěnin, různé druhy ořechů, těstoviny, různé druhy rýže, různé druhy brambor, různé druhy ryb a mořských plodů, různé druhy hub, různé koření, byliny, čaje a podobně. Spoustu let totiž konzumujete pořád dokola stejné suroviny. Může se tak stát, že má pak tělo veliký přísun pouze omezených látek. Tělo ale potřebuje širokou škálu různých látek, aby je ale získalo, potřebuje bohatý jídelníček.

Přitom se nemusíte nijak extra přemáhat do konzumace nových pokrmů a kompletně měnit své stravovací návyky. Stačí, když si například k vašemu hlavnímu jídlu připravíte salát, bohatý na nové suroviny. Nové suroviny také můžete přidávat například do polívky, do dezertů, nebo je konzumovat syrové jen tak na chuť. Důležité je myslet na to pravidelně a dlouhodobě. Postupem času vaše tělo získá spoustu nových cenných vitamínů a minerálních látek. Nebude to ze dne na den, ale po určité době poznáte, že se cítíte mnohem lépe.

Nepít tolik toxické nápoje

Označení toxický nápoje je trochu přehnané. Přesto ale spousta běžně dostupných nápojů naše tělo velmi zatěžuje. Jde například o nápoje s vysokým obsahem cukru, kofeinu nebo alkoholu. Některé nápoje zase obsahují příliš mnoho chemických a umělých látek, které tělo také zatěžují. Všechny tyto nápoje se snažte omezit. Největší chybou je pít tyto nápoje den co den ve veliké míře. Například malá sklenička vína nebo piva pro svůj vysoký obsah minerálních látek a vitamínů čas od času tělu prospěje. Určitě to ale není argument pro každodenní popíjení a enormní zatěžování našich orgánů.

Velmi dobré je také ředění těchto nápojů. Pokud nějaký nápoj s vysokým obsahem cukru a kofeinu vhodně naředíte, stává se z něj pro tělo mnohem přívětivější tekutina. Nezapomínejte také na obměnu vašich nápojů. Není dobré dlouhodobě pít jenom čaj, jenom minerální vody nebo jenom džusy. Každý z těchto nápojů má pro tělo velmi cenné látky, ale nemá všechny potřebné, které tělo potřebuje.

Začněte sportovat

Sport je pro tělo velmi potřebný. Celkově protahuje a posiluje naše svaly, odbourává různé potíže a dodává lepší náladu. Sport je skvělý lék na deprese a špatnou náladu. Velmi vhodné jsou společenské a týmové hry. Pokud ale nemáte s kým sportovat, můžete běhat, jezdit na kole, lyžovat, bruslit, hrát squash a podobně. Tady už není co dodávat, začněte sportovat. Né zítra, né dnes, teď.