Milujete meloun? Dopřejte si originální osvěžení!

Možná jste už zaregistrovali vtipnou a nápaditou televizní reklamu, pojednávající o tom, kterak se v létě osvěžit skutečně zdravě a rafinovaně. Těžká a těžce stravitelná jídla nejsou v těchto parných dnech nic pro vás? Toužíte dítkům dopřát legrační svačinku, na kterou budou vzpomínat i v dospělost? Rádi byste překvapili návštěvu a připravili ji originální pohoštění? A co byste říkali na chytrou svačinku, která osvěží, je lehce stravitelná, zdravá a navíc dodá tělu tolik potřebné tekutiny v tomto horkém počasí?

Proč je meloun v létě IN?

Protože meloun je to pravé letní osvěžení! Je plný tolik potřebné vody, takže v jeho společnosti se pitný režim plní jedna báseň. Působí také močopudně, takže nevzhledné letní otoky mizí jako mávnutím kouzelného proutku. I když je melou sladký, obsahuje jen málo kalorií, a tak nehrozí, že by jeho konzumace pošramotila vaši dokonalou letní figuru. Navíc vám dodá i pořádný příval vitamínu C. A věděli jste, že je ve skutečnosti meloun zelenina?

Melounová pizza plná ovoce

Jako suroviny vám poslouží nejen pěkně zralý meloun, ale také všechno ovoce, které máte rádi, citrón a máta – vše nejlépe předem vychlazené. Meloun stačí nakrájet na kolečka nápadně připomínající pizzu a ozdobit jablíčky, švestkami, broskvemi, jahodami, nektarinkami, banánem či hruškou. Pro pravé letní osvěžení zakápněte citrónem a ozdobte snítky máty, na které si také můžete pochutnat. Melounovou pizzu pak stačí nakrájet tak, jak se na pizzu sluší – tedy na osm kousků a servírovat.

Melounová pizza pro milovníky sýrů

Toužíte-li po lehce vydatnější variantě, která vás osvěží i zasytí zároveň a jste milovníky sýrů, pak je tato melounová pizza právě pro vás. Stačí si připravit meloun nakrájený na pizza kolečka a ty ozdobit jedním či dvěma dalšími druhy ovoce, ale především oblíbeným sýrem. Ten v kombinaci s ovocem získá absolutně nový rozměr a doslova vám tato pizza nejen dodá energii, ale také učaruje. Ideální je sýr balkánský, uzený, gouda, niva, ale také obyčejná česká lučina nebo domácí kozí sýr. Takto připravenou pizzu opět rozdělte na kousky a podávejte.

Pizza z melounu pro obdivovatele netradičních pokrmů

Meloun máte rádi, ale výše zmíněné recepty vám připadají fádní a nudné? Vyzkoušejte tedy špetku originality a pořádnou dávku chuti i potřebných kalorií. Meloun opět nakrájejte na velká kola a z lednice si vyndejte také oblíbený sýr a kvalitní šunku. Meloun ozdobte smotanými kolečky sýra a šunky, případně můžete použít i sýr trvanlivý. Toužíte-li po skutečné chuťové explozi, můžete si připravit skvělou melounovou pizzu při večerním grilování. Oblíbené steaky připravte tak, jak máte rádi a meloun si připravte nakrájený na zmíněná pizza kola. Když bude steak tak akorát, nakrájejte jej na menší pásky tak, aby se vešel na jednotlivé dílky pizzy a ještě teplým jím meloun ozdobte. Opět nakrájejte na osminky a ihned podávejte!