Lego investice poraží všechny konkurenty, kteří se jí snaží přiblížit

Mysleli jste si, že nejlepší investicí pro nárůst finančních prostředků jsou například dluhopisy nebo akcie? Pak jste se s největší pravděpodobností mýlili. O to více, jestliže se považujete za investičního specialistu. V takovém případě byste si měl sednout za počítač a nastudovat nové příležitosti. Pokud tak učiníte, možná vám novinky vyrazí doslova dech. Napadl vás spořící účet? Můžete zůstat klidní, i o tento produkt se v poslední době ztrácí zájem. Nejvyššího hodnocení podle několika doložitelných statistik je dánská stavebnice LEGO. Ta v posledních pár letech neustále narůstá. Alespoň co se týče kvalitních stavebnicových setů.

Investice jako každá jiná. Bez znalosti to nepůjde

Zapomeňte na to, že bez znalosti docílíte velkých výsledků. Stejně jako jste se museli učit na jiné druhy investic, je potřeba zapojit chytrost i v tomto případě. Mezi nejoblíbenější sety patří ty filmové, a to konkrétně ze série Harryho Pottera nebo Star Wars. Pokud máte šťastnou ruku, mohou sety během několika let narůst až o několik desítek či stovek procent. Dokážete si představit stavebnicový set, jehož nárůst bude o více, než 400 %? I toho se můžete u Lega dočkat.

U příkladů zůstaneme

Prvním příkladem je Lego ze série Architektury. Jde o známé budovy, stavby či části měst, které patří mezi celosvětově známé. Například stavebnice Lego Architecture Trevi Fountain šlo před dvěma lety zakoupit za částku v přepočtu 600 až 800 korun. Dnes ji na nejmenovaném serveru můžete najít od částky přesahující hranici 3 500 korun. Vidíte ten neuvěřitelný rozdíl? Představte si, že byste těchto setů měli doma více. Jak jsme ale sdělili, bez znalostí to nepůjde. Ne každý set míří cenově každým rokem výše. Je potřeba se v oblasti Dánské stavebnice Lego dobře zorientovat.

Můj pohled na Lego investici

Tento odstavec se bude věnovat podobně, jako ten předchozí příkladu. Tentokrát ovšem z praxe. Já sám jsem nedávno koupil Lego Architecture set. Konkrétně se jedná o stavbu Lincolnova památníků, který mě i s poštovným vyšel na částku přesahující lehce jeden tisíc korun. Podíváme-li se na částky Lego setu dnes. Můžeme vidět, že se mírně přibližuje částce dvou tisíc korun českých. Taková investice už stojí za přemýšlení, nemyslíte?