Krabičková dieta

Základem pevného zdraví a předpokladem pro získání a udržení si dobře vypadající postavy je nejen pravidelná pohybová aktivita, ale především vyvážená a pestrá strava. Jak má taková vybalancovaná strava vypadat? V první řadě by měla zahrnovat pět jídel denně – snídani, svačinu, oběd, druhou svačinu a večeři – v rozumných intervalech (tj. 2,5 – 3,5 hod mezi jídly). Dále by měla být rozmanitá a v průběhu celého týdne by se v ní mělo vystřídat široké spektrum ovoce, zeleniny, různé druhy mas, ryb, obilnin apod.

Když na jídlo není čas…

Na rovinu si však přiznejme, kdo na to má v dnešní hektické a uspěchané době čas? Většina lidí se nestihne ráno ani nasnídat a první opravdové jídlo za den bývá až oběd, který do sebe ještě spousta z nás nahází tak rychle, že tělo sotva postřehne, že se nasytilo. Svačiny potom kde kdo vypustí nebo nahradí (kvůli nedostatku energie) sladkým dortíkem či dvojitou kávou a jediné jídlo, které si můžeme teprve po celém dni skutečně vychutnat, je večeře. Večeří si mnohdy chtějí lidé vykompenzovat celodenní absenci pořádné a kvalitní potravy, tudíž tento poslední chod dne bývá vysokokalorický a příliš sytý a organismus ho musí přes noc složitě zpracovávat.

Špatné stravovací návyky a jejich důsledky

Tyto nesprávné stravovací návyky vedou k četným trávícím potížím, mohou způsobovat lehčí či závažnější onemocnění trávící soustavy (od „banálního“ pálení žáhy, přes Crohnovu chorobu až po karcinomy), mohou být příčinou krevní anémie, problémů s pletí, hypovitaminóz, podílí se na vzniku cukrovky a metabolického syndromu apod. Nepravidelnost ve stravování a špatná skladba jídelníčku stojí často za náhlým úbytkem váhy, ale ještě častěji za vznikem obezity.

Krabičková dieta – jak vypadá?

Trápí-li vás jakýkoliv zdravotní problém, který je spjatý se špatným stravováním, chcete-li nabrat svalovou hmotu či shodit přebytečné tukové zásoby nebo prostě jen pravidelně a zdravě jíst a udělat pro sebe něco dobrého, krabičková dieta je jasnou volbou. A jak taková dieta vypadá? Na každý den od nás obdržíte celkem pět krabiček s jednotlivými chody od snídaně až po večeři. Jednotlivé chody obsahují optimální množství sacharidů, kvalitních tuků, bílkovin, vitamínů a minerálů, jsou velice chutné a každý den se můžete těšit na něco nového, takže vám jídla nezevšední. Strava je navíc připravovaná z čerstvých surovin šetrnými a zdravými technologickými postupy.

Jak se ke mně krabičky dostanou?

Nezpochybnitelnou výhodou krabičkové diety je velká úspora času – nemusíte jezdit na nákupy, vymýšlet každý den několik chodů a počítat kalorie a trávit drahocenný čas u plotny. Vše vám totiž přivezeme odpoledne nebo večer domů či do zaměstnání (v pondělí dietu na úterý a středu, ve středu na čtvrtek a pátek, v pátek dietu na celý víkend a v neděli večer opět krabičky na pondělí).