Jaké bylinky užívat na zkvalitnění sexuálního života?

Problémy v sexuálním životě jsou něčím, o čem obvykle nechceme moc mluvit. Není se čemu divit, jedná se o poměrně soukromou záležitost. Pokud máte nějaké závažné potíže, rozhodně byste se ale neměli návštěvě lékaře vyhýbat. Pokud však potřebujete jen něco na „nakopnutí“, můžete vyzkoušet některou z následujících bylinek, které vám pomohou zkvalitnit sexuální život plně přírodní cestou. Podíváme se jak na bylinky vhodné pro muže, tak i pro ženy.

Kotvičník zemní

Tato bylinka je vhodná pro obě pohlaví. U mužů podpoří plodnost, tvorbu spermií a hormonu testosteronu a také pomůže při zvětšené prostatě. Testosteron u mužů obstarává většinu procesů nutných k dostatečně vysokému libidu, silné erekci a také sexuální výkonnosti. Díky podpoření jeho tvorby můžete očekávat zlepšení ve všech těchto oblastech.

U žen kotvičník podpoří naopak tvorbu ženských pohlavních hormonů. Povede tak ke zvýšení libida, navíc přispěje k dozrávání vajíček a pomůže ulevit od potíží spojených s menstruací či klimakteriem. Může pomoci také s vaginální suchostí. Stejně jako u mužů je i u žen kotvičník dobrým doplňkem při léčbě neplodnosti.

Maca peruánská

Maca peruánská je považována za jedno z nejsilnějších přírodních afrodiziak vůbec. Stejně jako kotvičník dokáže pomoci oběma pohlavím. Maca má silný vliv na hormonální rovnováhu, díky čemuž od ní můžete očekávat podobné účinky jako od kotvičníku.

Mužům pomůže s erektilní dysfunkcí, předčasnou ejakulací, sníženou sexuální výkonností či sníženým libidem. U žen zvýší libido, sexuální výkonnost, pomůže s vaginální suchostí a usnadní dosažení orgasmu. U obou pohlaví pak dokáže podpořit plodnost a také prožitek z orgasmu.

Macu je vhodné užívat v kombinaci s kotvičníkem. Vzájemně se totiž tyto bylinky krásně doplňují a společně pak mají opravdu blahodárné účinky na sexualitu obou pohlaví.

Ašvaganda

Ašvaganda je další bylinkou se silnými afrodisiakálními účinky. Její přínos sexualitě je především ve zvýšení plodnosti, takže ji využijete hlavně v případě, že se snažíte o miminko. Kromě toho však stejně jako předchozí bylinky dokáže zvýšit libido a celkově zkvalitnit sexuální život. Využití v ní najdou jak ženy, tak i muži.

Ašvaganda má příznivý vliv také na fyzickou a psychickou výkonnost organismu. Může vám tak v sexuálním životě pomoci také v případě, že vám ve kvalitním sexuálním prožitku brání nějaké psychické či fyzické bariéry.

Škornice

Co se sexuálního života týče, využijí účinky této bylinky spíše muži, ačkoliv i ženám dokáže v něčem pomoci. Škornice pomáhá mužům při léčbě erektilní dysfunkce a předčasné ejakulace. Ženám může pomoci se změnami způsobenými menopauzou.

Díky těmto i dalším účinkům je škornice vhodná spíše pro lidi středního či vyššího věku. Kromě tohoto pomáhá totiž také se zvládáním osteoporózy, vysokého krevního tlaku a bolestmi zad a kloubů. Samozřejmě mohou využití najít i mladší lidé, pokud se potýkají s některým ze jmenovaných problémů. Čistě na sexualitu jim však doporučujeme spíše některou z ostatních bylinek.

Ženšen

Ženšen má poměrně širokospektré využití. Pomůže vám s imunitou, zvýšením energie, zdravím nervového systému, detoxikací organismu,… zkrátka se spoustou věcí. Mezi nimi je samozřejmě i podpoření zdravé sexuality. Může tedy pomoci s nízkým libidem, erektilní dysfunkcí i dalšími problémy.

Ženšen navíc podněcuje vylučování tekutin, což může pomoci ženám trpícím vaginální suchostí. V tomto účinku však mohou najít využití také muži, kteří mají potíže s dosažením ejakulace.

Kakaové boby

Pokud byste chtěli svou sexualitu zkvalitnit trochu chutnou cestou, můžete sáhnout také po kakaových bobech či kakau. Samozřejmě kvalitním, přírodním a ideálně nepraženým. Kakao má totiž také lehké afrodisiakální účinky. Kromě toho dokáže navodit dobrou náladu a pocity spokojenosti až štěstí, což už samo o sobě může vaši náladu na sex o něco zvýšit.

Kakao můžete navíc sehnat také v kombinaci s macou peruánskou. Takové kakao připravíte naprosto stejně jako běžné kakao, jaké znáte z obchodu, jen bude mít navíc účinky podporující sexuální touhu. A chutná naprosto skvěle. Kakao mohou samozřejmě vyzkoušet obě pohlaví – účinkuje na muže i na ženy stejně.