Jak zvládnout “vlčí hlad“

Většina z nás to již někdy zažila. Je večer, sedíte u televize a z ničeho nic se ve vás probudí monstrum, které by snědlo takřka cokoliv. Přitom přejídání se v noci je nezdravé a silně podporující obezitu. Jenže co s tím, když váš mozek říká „sněz to“. V našem článku se vám pokusíme poradit, jak se s tímto vlčím hladem vypořádat.

Nacpěte se zeleninou

Zkuste sáhnout namísto nezdravého, sladkého či tučného jídlo po něčem lehkém, plném vitamínů. Zelenina je ideální volbou. Nejen že obsahuje naprosté minimum kalorií, ale také obsahuje mnoho vlákniny, která vás na alespoň malou chvíli uspokojí.

Zaměstnejte svůj mozek

Problém vlčího hlavu je jen a jen ve vaší hlavě. Pokud dokážete změnit vaše myšlení, dokážete se zbavit i tohoto nevítaného zlozvyku. Pokuste se nesoustředit na jídlo a na váš pocit hladu, ale na něco zcela odlišného (např. na vaše zítřejší plány). Extrémně nebezpečné je sledování televizního pořadu o vaření. V takovém případě se myšlenky o jídle hrnou do vaší hlavy jako lavina.

Běžte si zacvičit

Pokud zaměstnání mozku nepomáhá, zkuste zaměstnat svaly. Tím, že si zacvičíte, přijdete na naprosto jiné myšlenky. Navíc budete mít pocit hrdosti, jelikož jste udělali něco pro své zdraví. Pokud se vám cvičit nechce, nebo cvičit z nějakého důvodu nemůžete, běžte se projít ven. Dostaňte své tělo a mozek daleko od jídla.

Jděte spát

Spánek je lék na všechno. Chápeme, že pro někoho může být velice těžké usnout v osm hodin večer, na druhou stranu, pokud vám to problém nedělá, tak je spánek ideálním obranným prostředkem proti vlčímu hladu.

Motivační nápisy

Vyzkoušet můžete i různé nápisy vyvěšené např. na lednici či v obýváku u televize. Pomůžou vám v uvědomění si, že již není ten pravý čas na svačinu. Pokud potřebujete něco osobnějšího, co vám bude pořád k dispozici, ať už budete kdekoliv, vytvořte si náramek s motivačním nápisem.

“Jednu a dost“ nefunguje

Vyhněte se této naivní myšlence. To, že si vezmete např. jen jeden bonbón na uspokojení touhy zkrátka nepomáhá. Většinou celá situace dopadne ještě hůře a vy skončíte s plným břichem na gauči. Buďte tvrdohlaví a řekněte vaší hlavě “NE!“.