Jak sušit prádlo na podzim? V sušičce prádla!

Prosluněné léto se pomalu loučí a přichází vlhký a chladnější podzim. V něm je sušení prádla mnohem těžší než za teplých a větříkem osvěžených letních dní. V takovém počasí se každé hospodyňce sušilo prádlo jedna báseň. S příchodem podzimu se však často v domácnosti začnou vytahovat nepraktické sušáky na prádlo a koupelna začne připomínat prádelnu. Ušetřete si své nervy, čas i energii a pořiďte si dokonalého pomocníka se sušením prádla!

Sušička prádla je pomocník, který ocení celá rodina

Snadno ji díky speciálnímu nádstavci můžete umístit na svou klasickou pračku nebo jí vybrat místo v komoře, na chodbě či dokonce v suchém sklepě. Celá rodina tak má mnohem více místa – cenný prostor vám totiž nezabírají sušáky s prádlem. I po estetické stránce se tak nemusíte cítit trapně, když vás přepadne nečekaná návštěva. Sušička prádla navíc disponuje krátkým programem, který vám usuší čisté oblečení, ve kterém jste třeba jenom promokli. Potřebuje-li dítko či manžel oblíbenou košili či tričko, není problém je narychlo přeprat a usušení svěřit právě sušičce prádla. Ať už jste doma dva nebo vás je pět, sušička prádla vám ušetří velmi cenný společný čas – stačí prádlo z pračky přesunou do sušičky a z ní po ukončení programu jen poskládat. A máte hotovo! Žádné věšení prádla, jeho sbírání a otravné žehlení!

Výhody sušičky prádla

Do malého bytu jsou sušičky prádla jako dělané. Díky nim si nebudete sušením prádla uvnitř interiéru zadělávat na plíseň či přílišnou vlhkost, které umí pěkně pokazit zdravé klima v domě či bytě. Stejně tak to platí u velkých bytů. Jak už jsme zmínili, největší výhodou sušičky prádla je úspora času i námahy, ale především fakt, že prádlo usušené v ní nemusíte žehlit. Pokud navíc vlastníte chlupatého čtyřnohého kamaráda, sušička na prádlo umí bezkonkurenčně nejlépe zbavit všechno vaše prádlo všech chlupů. Stejně tak umí zabojovat s neoblíbenými a dotěrnými žmolky. Prádlo usušené v sušičce prádla je navíc nadýchané, jemnější i voňavější.

Jak vybrat sušičku prádla

Rozhodně podle počtu členů domácnosti a také vašich interiérových možností. Máte-li malý byt, zvolit můžete i sušičku na prádlo kombinovanou s pračkou. Sušičku vybírejte především dle kapacity vkládaného prádla, které by mělo nejlépe korespondovat s kapacitou vaší pračky. Jen tak budete moci vložit do sušičky všechno prádlo vyprané v pračce najednou. Na výběr máte také mezi sušičkou kondenzační či ventilační.

  • ventilační sušička prádla vyvádí horký vlhký vzduch větrací trubicí mimo místnost. Hodí se tedy spíše do rodinných domků nebo tam, kde můžete vyvést trubici skrze zeď ven
  • kondenzační sušička prádla horkou páru mění na vodu a tu ukládá do speciálního zásobníku, který musíte po každém sušení vylévat

Moderní sušičky prádla disponují pěknou řádkou funkcí, které vám usnadní sušení a prádlo umí nejen příjemně zjemnit či provonět. Díky nim tak třeba i suché prádlo zbavíte nepříjemných pachů.

A nezapomeňte! Do sušičky prádla patří jen prádlo, které je k tomu určeno. Proto dobře sledujte štítky na vašich svršcích, ať ze svých oblíbených kousků nemáte oblečení pro panenky 🙂