Jak oživit pleť s bylinkami, podle rad a triků našich babiček

I naše babičky se snažily být krásné. Tolik přípravků, které máme dnes k dispozici, jistě neměly. Přesto si uměly poradit. Některé tradiční ošetření pleti se používá až do dnes. A stále dobře fungují.

Každá žena touží po nádherném úsměvu, zářivých očích, rozjasněné a hedvábné pleti bez vrásek, kde nejsou žádné stopy po akné. Kosmetiky je na trhu opravdu hodně, ale po jejím použití nejsou výsledky nijak zaručeny, ani když stojí hodně peněz. Zkuste tedy vyzkoušet pár skvělých triků, rad a tipů našich babiček, které jistě zvládnete. Jejich funkčnost je léty prověřena.

Ukončete potíže s akné

Na to vám zabere trik našich babiček v podobě bylinek, kterými je petržel a máta. Akné a pupínky zaženete odvarem z petržele, kterou použijte i s natí, nebo pomocí máty. Postižená místa na vaší pleti vysuší a obsah vitamínu C dodá pleti potřebnou sílu k regeneraci. Pro rozjasnění pleti vyzkoušejte med. Pokud jej smícháte s vaječným žloutkem, pomůže i na akné, opary a ekzémy na pleti. Zejména kolem úst a rtů. Med velmi dobře pleť vydezinfikuje a projasní. K tomu jej rozmíchejte v olivovém nebo kokosovém oleji a nechte jej na obličeji jako masku. Pak pleť jemně omyjte vlažnou vodou.

Vyzrajte na suchou pleť

Pokud je naopak vaše pleť suchá, je třeba ji hydratovat a dodat jí výživu. Pokud máte pocit, že nic nezabírá, vyzkoušejte kosmetickou vazelínu. Zakoupíte ji za minimální cenu oproti drahým kosmetickým přípravkům a se suchou pletí zatočí jedna dvě. Pomáhá i na suché a popraskané rty i koutky. Zralá pleť vyžaduje i vypnout, proto jí dopřejte výživnou masku. Našlehané vaječné bílky s nastrouhanou okurkou efektivně zatáhnou póry a vypnou pleť. A rada na závěr? Zatočte s kruhy a váčky pod očima. Kolečka okurky a jejich okrájené slupky zaženou kruhy a váčky pod očima hravě. Použijte je i na čelo. Obsahují cenné látky, které vaše pleť opravdu ocení.