Jak správně používat krém proti celulitidě, aby byl co nejefektivnější?

Máte pocit, že váš krém proti celulitidě není tak účinný, jak byste si představovaly? Poradíme vám, jak ho správně používat, aby jeho výsledky splnily vaše očekávání.

Údaje Evropské společnosti estetické medicíny uvádějí, že 85 % evropských žen trpí celulitidou, bez ohledu na jejich postavu, věk nebo životní styl. Kromě vyvážené stavy, pravidelného cvičení, nekouření a vynechání alkoholu vám s boji proti pomerančové kůži pomohou i speciální krémy proti celulitidě, jen je musíte pravidelně a hlavně správně používat.

Vhodný krém

Nejprve si ujasněte, který typ krému je pro vás ten vhodný – zda zeštíhlující nebo zpevňující a ujistěte se, že jeho složení obsahuje jak aktivní složky, které podporují vylučování toxinů z těla (například artyčoky a extrakt z bílého čaje), tak i takové látky, které zabraňují tvorbě tukových buněk (L karnitin, guarana nebo káva apod.), protože na vzniku celulitidy se podílí obojí.

Správná aplikace

Estetičtí odborníci uvádí, že aby byl krém proti celulitidě účinný, musíte být důslední při jeho používání a nanášet ho správným způsobem. Nejlepší čas na aplikaci krému je ihned po sprše, protože je vaše kůže vnímavější k jakékoli léčbě a krém se lépe vstřebává. Dostatečné množství krému nanášejte krouživými pohyby od kolen k tříslům, začněte na zevní straně stehen, pokračujte uprostřed a končete na vnitřní straně stehen.

Jak často krém používat?

Špatnou zprávou je, že výrobci často doporučují celoroční používání těchto krémů a to dvakrát denně. Jestliže však nemáte možnost, čas nebo náladu nanášet krém dvakrát denně a jednou je pro vás víc než dost, používejte krém na noc. Důvod je jednoduchý, je to doba, kdy kůže regeneruje a má tak dostatek času krém dobře zpracovat.

Jak podpořit účinnost krému proti celulitidě?

Jedním ze způsobů, jak zvýšit účinnost krému proti celulitidě, je exfoliace pokožky peelingovou rukavicí dvakrát týdně; vždy kruhovými pohyby směrem nahoru. Po peelingu naneste krém Pravidelná masáž exfoliační rukavicí má blahodárné účinky na lymfatický systém, pomáhá eliminovat z těla toxiny a zanechává pokožku krásně jemnou. Masáž bude o to účinnější, pokud budete provádět před i po sportovním výkonu, protože tímto způsobem zrychlíte metabolismus, a tím zvýšíte spalování tuků.