Jak sítě do oken zbavit špíny a prachu?

A taky spousty nalepených tělíček komárů, mušek a dalších breberek? Slunečního svitu pomalu, ale jistě, ubývá a najednou je v našich příbytcích méně světla než před pár dny. Pokud navíc používáme sítě proti hmyzu i ty ubírají přirozený denní svit, navíc když jsou obalené prachem, špínou a nejrůznějším hmyzem. Pomoc je však snadná, víme jak na to!

Jak vrátit sítím do oken čistotu a zašlou slávu?

A interiéru přirozené světlo a obyvatelům uvnitř příjemné klima? Zanesené sítě do oken jsou totiž přímo živnou půdou pro alergické reakce, navíc brání příjemnému a nutnému proudění vzduchu. Jejich udržování v dokonalé kondici je tedy velmi důležité. Jdeme tedy na to!

  1. Nejprve rám opatrně vyndejte z okna a důkladně z obou stran vysajte vysavačem. Prach si tak neroznesete po bytě, navíc rám zbavíte největších nečistot.
  2. Následně sítě odneste do vany. Pokud máte v garáži vodovod či vlastní zahradu, je lepší čistit sítě venku – nebudete se muset bát o čistotu interiéru a do práce se budete moci pustit víc naplno. Následně síť důkladně osprchujte.
  3. Na rám použijte obyčejnou mýdlovou vodu – pozor jen, aby nebyla příliš horká. Pokud se vám síť zdá ještě zaprášená, i na ni můžete jemně mýdlový roztok aplikovat a šetrně otřít.
  4. Síť nechte oschnout a máte pro letošní sezónu hotovo! Tedy hned poté, co síť odnesete na její zimoviště. Můžete ji samozřejmě ještě vrátit do oken – komáři určitě ještě vyrazí na noční výpravy.

    Sítě proti hmyzu nalepovací nebo rámové?

Ano, pokud se rozhodnete pořídit si nové sítě, máte na výběr hned ze dvou typů výrobku, který vás ochrání před nálety dotěrného hmyzu od much, komárů až po vosy či včely.

Nalepovací sítě do oken se připevňují do rámu okna pomocí suchého zipu, do kterého uchytíte právě síťku. Důležité je její pevné a bezchybné vypnutí. Velkou předností je pak fakt, že na konci sezóny stačí síťku vyndat a vyhodit do koše. Nemusíte se trápit s jejím čištěním, pořídíte ji totiž za pár korun a na jaře či v létě můžete nalepit novou.

Sítě do oken v rámu jsou sice cenově dražší, objednávají se však přímo na míru a jsou tak mnohem spolehlivější. Vydrží vám mnoho let, síť v nich je kvalitní, pevná, nepodléhá výkyvům teplot ani počasí a je napnutá naprosto precizně. Mimo sezónu ji snadno uskladníte v garáži, na půdě, ve sklepě i v komoře.