Jak jednoduše vyřešit pokladnu pro EET

Máte povinnost elektronické evidence tržeb nebo se na ni připravujete? Nevíte si rady s výběrem zařízení a obáváte se, abyste nemuseli vydat příliš velkou finanční částku? Výhodou je skutečnost, že zákon neurčuje, jakou konkrétní pokladnu si musíte pořídit. Proto je tedy výhradně na vás, jaké zařízení zvolíte. Zvažte, v jakém oboru podnikáte, kolik tržeb v hotovosti denně přijímáte, jak velký je váš podnik, kolik pokladních míst musíte obsluhovat, a pak vyberte řešení s ideálními parametry.

Co si pro EET musíte pořídit

Není potřeba se děsit, náklady na EET pro podnikatele rozhodně nejsou tak vysoké, jak se obecně říká. Záleží na tom, jaké zařízení si chcete zakoupit. Jaké vybavení určitě budete potřebovat?

  • zařízení, které vyhovuje provozu elektronické evidence tržeb
  • aplikace či software pro napojení na finanční správu a evidování jednotlivých tržeb
  • internetové připojení

I malí podnikatelé najdou řešení pro svůj provoz, navíc při zakoupení nového zařízení lze uplatnit daňovou slevu 5 000 Kč.

Než začnete hledat novou pokladnu pro EET, zhodnoťte možnosti vybavení, které již máte. U novějších registračních a dotykových pokladen stačí aktualizace softwaru, kterou nabízí výrobce vašeho zařízení. Vlastníte a jako pokladnu používáte počítač? Pak pořiďte pouze dotykový monitor. Evidujete malý počet denních plateb? Jistě máte chytrý telefon nebo tablet – využijte mobilní aplikaci a internet, dokupte tiskárnu a máte vyhráno – a náklady vás rozhodně nezruinují. Jen nezapomínejte včas dobíjet, aby bylo zařízení připraveno vždy, když ho potřebujete.

Řešení pro střední a velké podniky

V podnicích a provozech střední velikosti si můžete vybrat, jestli zvolíte přenosnou nebo nepřenosnou registrační pokladnu. Pokud budete chtít ukládat data, zvolte přístroj s cloudovými službami. Velké podniky ocení spíše dotykové pokladny s pokladním software, který má ještě další funkce – evidence prodeje, skladových zásob a další. Rozhodnete-li se pro větší investici, můžete si nechat konfigurovat pokladní systém na míru přesně pro typ vašeho podnikání. Ten pak propojíte s ostatními používanými systémy a můžete k němu připojit další zařízení.