10 věcí, které musí žena (u)dělat… nebo je alespoň vyzkoušet

Ať si muži říkají, co chtějí – ženy jsou dokonalá stvoření! Zvládají tolik rolí a ještě u toho dokážou mužům poplést hlavy. Bohužel o sebe některé ženy hodně pochybují a to se projeví hlavně na vztazích, které kolem sebe vytvářejí. Pro povzbuzení, motivaci i posílení sebevědomí každé ženy jsme připravili seznam věcí, které by žena za život měla dělat. Nebo je minimálně vyzkoušet, aby se cítila více žensky a život si užila plnými doušky. 

1. Žena musí milovat sama sebe

Tento bod je ze všech nejdůležitější a ne nadarmo se ocitnul hned na prvním místě. Sebeláska ženám zkrátka sluší, tak proč se o ni připravit? Jak milovat sebe samu a každý den vzdávat holt své kráse, se dozvíte v mnoha lifestylových magazínech. Chce to ale jít do sebe a pochopit podstatu sebelásky. Je to o tom přijmout se taková, jaká jste. Přiznat jak své slabé, tak i silné stránky. A na závěr si přísahat, že se každý den pokusíte být lepší než včera.

Co se stane, až začnete milovat sama sebe? Ucítíte příval nové energie, která bude pramenit z vašeho sebevědomí. A hodně věcí se začne měnit. Přibude vám partner, nová práce, nová kamarádka… zkrátka podaří se vám věci, o kterých jste dosud jen snila.

2. Žena se musí umět obejít i bez muže

Silnou stránkou ženy je i její samostatnost. Proto přestaňte být ta „káča”, která na všechno potřebuje svého partnera. Ukažte mu, že umíte být i samostatná. Zvládnete natankovat, stejně jako vynést těžší nákup. Nejenže tím partnera překvapíte (nebude vás mít tak jistou), nýbrž zažijete i nová dobrodružství. Ono zápasit na benzínové pumpě s tankovací pistolí někdy bývá i legrace.

3. Každá žena na sebe musí dohlédnout po zdravotní stránce

Ženské zdraví je tak křehké. Dá se říct, že kvůli řadě typicky ženských komplikací (poševní záněty, cysty…) je na něj třeba dohlédnout daleko více než na zdraví mužské. Samozřejmě berte tohle v uvozovkách.  Když si žena uvědomí tohle spolu s faktem, že řadě ženským nemocím lze předcházet prevencí, má téměř vyhráno. Zde je vidět, že jedno souvisí s druhým. Protože žena, která se má ráda, se nikdy nezapomene objednat na preventivní prohlídku ke gynekologovi. Stejně tak nepodceňuje důležitost vyšetření prsou a sebemenší náznak nemoci řeší včas a s vysokou prioritou.

4. Žena „musí” posilovat své pánevní dno

Posilování pánevního dna by se dalo zahrnout do péče o zdravotní stránku ženy. Cvičení s pánevním dnem je však tak hojně doporučováno a zároveň vykazuje tak perfektní účinky, že si vysloužilo samostatný odstavec.

Pánevní dno lze posilovat speciálními cviky (stahováním svalů), které vůbec nejdou vidět, a proto je lze provádět kdekoliv a kdykoliv. Od pravidelného posilování pánevního dna si můžete slíbit vyšší prožitek při milování, hladší porod a v pozdějším věku lze posilování pánevního dna použít i jako prevenci úniku moči.

5. Většině žen by prospěla tantra masáž

Tatra masáž je jednou z věcí, které by měla žena za svůj život alespoň vyzkoušet. Je to uvolňující masáž celého těla včetně intimních částí, která má za úkol rozproudit energii v těle, povzbudit všechny smysly změnit pohled na vaši sexualitu. Od tantry si slibujte opravdu silný zážitek.

6. Každá žena musí někdy flirtovat

Že vy zásadně neflirtujete? A proč ne? Flirtování není nevěra, a pokud při něm nezajdete za pomyslnou hranici, váš vztah to nijak neohrozí. Při flirtování povzbudíte vaše sebevědomí, rozšíříte si obzory a náramně se pobavíte. Budete se cítit tak žensky.

7. Každá žena by měla zažít parádní dámskou jízdu

Dámská jízda je prostě dámská jízda a nenahradí ji žádné posezení se společnými přáteli. Jednak proto, že se ženy před svými drahými polovičkami musí krotit. Jednak také proto, že zábava má při dámské jízdě úplně jiný směr. A nezažít opravdový striptýz… to je opravdu škoda, nemyslíte.

8. Žena musí umět ohodnotit svoji práci

Pohádku o Popelce nechte pohádkou. Nebo vy snad věříte, že potom, co budete dělat všechnu práci za ostatní, budete atraktivní a přitažlivá? To nejspíš ne, protože si nestihnete dojít ke kadeřníkovi o pořádné depilaci ani nemluvě. Žensky přitažlivá budete jen v případě, že se naučíte své práce si cenit. Nejen v práci, nýbrž i doma!

9. Každá žena by měla jít za svou „kariérou”

Každá žena by si měla jít za svým snem, aby toho v budoucnu, třeba až děti „vyletí z hnízda”, nelitovala. V žádném případě by se neměla lehce vzdávat svých věcí (práce a koníčků) jen kvůli svému aktuálnímu partnerovi.  Protože pokud začne žít partnerův život a vzdá se svého, bude to pro ni v případě, že ji partner opustí, velká rána.

Když se trochu chce, lze skloubit všechno – rodinný život i to svoje…

10. Žena se musí neustále vzdělávat a posouvat dál

Ženu dělá krásnou nejen její hezký vzhled, nýbrž i inteligence a vzdělání. Proto by se žena neměla spokojit s málem. Koneckonců možností, jak se vzdělávat a činit sebe lepší, je spousta. Navštěvovat dnes můžete řadu kurzů, které vám přinesou úspěšnější zítřky.