Jak si Vánočně vyzdobit domácnost?

Stále přemýšlíte nad tím, jak si letos Vánočně vyzdobit svůj byt, a přinést do něj více sváteční atmosféry? Jste na správném místě! Nastala zima a za okny je bílo. Jako každoročně touto dobou opět nastal čas schovat podzimní dekorace. Jak si jednoduše, ale hezky vyzdobit obydlí se dozvíte v tomto článku. Letos letí hlavně fialová a pestrobarevná škála barev v kombinace s kontrastní bílou, kterou rozzáříte vaše prostory.

Truhlík za okno

Když projíždíte městem, můžete si všimnout různých dekorací, kterými se domy za okny pyšní. Jejich výroba je velmi jednoduchá – stačí si přinést prázdný truhlík ze zahrady a nyní nastává aranžování. Použít můžete větvičky, či květiny, led svítící řetěz, visící ozdoby a další. Dovnitř vsypete hlínu, či floristickou pěnu, do které zapícháte listy a větvičky s jehličím pro vytvoření základní vrstvy. Ta může být protkána vsazenými květinami. Nakonec mohou přijít i klasická světýlka, která výzdobu zviditelní i v nočních hodinách. Dále můžeme zapojit svou fantazii a větvičky různě ověsit. Celý výtvor nakonec vystavíme za okno.

Květiny v domácnosti

Pokud ještě nemáte stromeček, či si ho plánujete pořídit až těsně před Vánoci, můžete si jednoduše zapojit světelný řetěz a ozdobit jím vysoko rostoucí květinu. Výsledek je velmi stylový a pěkně ozdobí například obývací pokoj.

Adventní věnec

Klasický rozšířený dekorační doplněk. Lze zakoupit velmi pěkné designové kousky, či pokud preferujete opět vytvořit podle svého. Korpus tvoří polystyrenový kruh p různých obvodech a tloušťkách. Přes něj jsou kladeny tenké větvičky jehličnanů, které jsou často upevněny pomocí kovového provázku, lepidla nebo spinek. Na svícen jsou položeny 4 svíčky zapíchnuty do svíčkových podložek. Zbytek záleží opět jen na fantazii, oblíbené jsou přírodní dekorace jako šišky, sušený pomeranč, skořice, dále postavičky, korálky a tak dále.

Stromeček

Vrcholný prvek bývá Vánoční stromek. Jak ho ale ozdobit? Najděte nejrůznější ozdoby, které doma najdete, můžete přikoupit i nové. Nejprve nainstalujte světelný řetěz, poté ozdobné řetězy. Nakonec přijdou různé visící prvky a hvězda nasazená na špičku stromu. Zkuste zkombinovat bílý ozdobný řetěz a nejrůznější pestrobarevné ozdůbky.

Nástěnka

Z internetových či vašich fotek si můžete vytvořit krásnou nástěnku, kterou si lze vystavit na viditelném místě. Uvidíte, že vám s rodinnými fotkami v chvílích pohody vykouzlí úsměv!