Jak se zbavit celulitidy

Obzvláště v létě chce každá žena vypadat atraktivně a smyslně. Ať už je vám čerstvých osmnáct nebo váš věk prozrazuje pár stříbrných vlasů, nepochybně se chcete cítit skvěle ve své vlastní kůži. Tento pocit však leckdy naruší otravná celulitida, která mnoho žen omezuje v tom, co si můžou dovolit obléknout. O to horší je fakt, že celulitida není jen pro zralé ženy či ty při těle, ale nevzhledné důlky zdobí stehna a leckdy i jiné části těla ženy napříč věkem, typem postavy i váhou. Ovšem nezoufejte a zabojujte! Vyzkoušejte osvědčené tipy a celulitidě navždy zamávejte na neshledanou!

Káva plná energie? Raději ne!

Šálek lahodné kávy vás zřejmě ráno pořádně nastartuje, ale bohužel v případě celulitidy je spíše zlým sluhou nežli dobrým pánem. Káva totiž tělo odvodňuje a pokud si ji dopřejete vícekrát denně, nevzhledné dolíčky jsou na světě.

Zázračný zelený čaj

Jeho léčivá síla je známá a dopřát si jej můžete svobodně místo zmíněné kávy – nakopnout po ránu vás totiž dokáže naprosto stejně. Zelený čaj je navíc mocným darem přírody, který díky svým antioxidačním účinkům umí čistit tělo a zrychlovat látkovou výměnu, která je důležitá v boji s celulitidou.

Sklenice plná bublinek?

Ach ty bublinky. Obzvláště v létě si osvěžujících perlivých nápojů rádi dopřáváme plné doušky, ovšem pozor! Bublinkové nápoje se na vzniku celulitidy také velmi výrazně podílí – jejich omezením tak můžete celulitidu poslat úspěšně k šípku. A vůbec nejlepší je bublinky vyměnit za čistou vodu. Dostatek tekutin je totiž základ, který umí nad celulitidou zvítězit prostým zvýšením příjmu vody tak, aby si tělo nemuselo dělat zásoby.

Pohyb doplňte masáží

Jako v celém našem životě má pohyb blahodárné účinky snad na všechny neduhy a tedy i na celulitidu. Pohybem zpevníte svalstvo a je úplně jedno jestli to bude jen pravidelná svižná procházka, běh, kolečkové brusle, cyklistika nebo posilovna. Za odměnu si pak pravidelně každý týden můžete dopřát masáže. Ideální je masáž lymfatická, ale i prostá masáž celých zad umí zázraky. Napomáhá detoxikovat tělo a tím urychluje odplavování nežádoucích toxinů z těla.